Begay mówi, że Tiger może wrócić już w następnym miesiącu

Po tym jak Tiger Woods wycofał się z Masters z kontuzją pleców, wszyscy mogli tylko zgadywać, kiedy czternastokrotny zwycięzca turnieju Wielkiego Szlema znowu stanie na tee.

Zgodnie ze słowami bliskiego przyjaciela Woodsa, analityka Golf Channel, Notah Begay’a, będzie mógł grać nawet w przyszłym miesiącu po The Players Championship, który jest zaplanowany na 11-14 maja.

Begay powiedział w „The Rich Eisen Show”, w piątek, że pomimo tego, że Woods nie był gotowy na Augusta National, to prawdopodobnie zagra w drugim turnieju Wielkiego Szlema w tym roku, czyli U.S. Open na Eris Hills, pod warunkiem, że zdoła wcześniej zagrać w jednym, lub dwóch turniejach.

„[The Masters] prawdopodobnie nie byłoby najlepszym turniejem, dla Tigera do rozpoczęcia sezonu, zważając na jego ostatnie problemy, myślę, że możemy poszukać jakiegoś turnieju od razu po The Players Championship”, powiedział Begay.

„O, [U.S. Open] jest z pewnością możliwe”, dodał. „To prawdopodobnie jest turniej, który jest zakreślony w jego kalendarzu, lecz również musi zagrać jeden lub dwa turnieje wcześniej, żeby poznać lepiej możliwości swojego ciała. Na jakim poziomie znajduje się jego gra, oraz czy potrafi uderzyć tam gdzie celuje”.

Ostatnie turniejowa runda turnieju Tigera była na Dubai Desert Classic w lutym, kiedy zszedł z bólami pleców po zagraniu (77) w otwierającej rundzie.

Możliwe turnieje po The Players, do rozgrzewki przed US Open, to: AT&T Byron Nelson, the Dean & DeLuca na Colonial Country Club, The Memorial oraz FedEx St Jude Classic.

Autor: Golf Channel Digital; Tłumacz: Jacek Gazecki

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni