PGA Polska Championship by UBS. 2023. Fot. Shots on the fairway

Michał Bargenda triumfuje w PGA Polska Championship

Michał Bargenda triumfował w finałowym turnieju cyklu PGA Polska Tour – PGA Polska Championship by UBS. Wciąż grający w szeregach amatora wielokrotny Klubowy Mistrz Polski z drużyną Sobieni, zwyciężył z fantastycznym wynikiem -9.

 

Wyniki turnieju głównego: https://tiny.pl/cfn3n

 

Bardżi

Michał pytany o szczegóły tego świetnego występu, tak relacjonował wydarzenia z Lisiej Polany:

W PGA Polska Championship grało mi się bardzo dobrze. Było to moje pierwsze zwycięstwo w turnieju zawodowym. Trafiłem parę ładnych puttów, ale przede wszystkim bardzo poprawiły się moje approache. Dużo nad tym ostatnio pracowałem z Jackiem Personem, także cieszę się, że są rezultaty. Turniejów jako amator nie zostało mi za wiele, także cieszę się, że wyniki idą w dobrą stronę.

W rundzie finałowej grałem z Grzesiem Zielińskim, Johannem Wassermanem i Kamilem Sikorą. Atmosfera była spoko, dobrze się bawiliśmy pomimo mocnego deszczu na początku rundy. Z Grzesiem miałem bardzo fajną rywalizację. Walka była do końca. Po pierwszej  dziewiątce udało mu się nadrobić do mnie jedno uderzenie, ale odpaliłem na drugiej dziewiątce, grając bez bogeya na -3, co dało mi  zwycięstwo z czterema uderzeniami przewagi.

Zielina

Z -5 najlepszym graczem zawodowym okazał się Grzegorz Zieliński, który także został zwycięzcą rankingu Order of Merit 2023. Z wynikiem +1 drugie dzielone miejsce wśród Pro zdobyli reprezentant Czech – Tadeas Sedlacek i reprezentant Litwy – Gediminas Markevicius.

Dla Grzegorza był to już drugi sukces w całorocznym rankingu. Poprzednio wygrywał w 2021 roku.

W tym roku udało mi się zagrać dwa turnieje. W Gradim, po nocnym komentowaniu turnieju dla Golf Channel Polska. Skończyłem tam drugi, z wynikiem -3. Teraz, na Lisiej zostałem najlepszym zawodowcem, z -5. Grało się super, choć od niedzieli jestem chory, więc grałem osłabiony, a ibuprofen brałem jak cukierki w trakcie rundy. Na szczęście drugiego dnia caddiował mi mój Tata, bez którego w deszczu i chorobie nie dałbym rady. Jestem mu bardzo, bardzo wdzięczny. Gratulacje dla najlepszego Amatora turnieju i jego zwycięzcy – Michała, za rewelacyjną walkę. Świetnie nam się razem grało – czekam na więcej!

Nicole

Najlepszy wynik wśród kobiet zanotowała Nicole Polivchak. Nicole od tego sezonu profesjonalistka, próbuje swoim sił w lidze LET Access, będącej przedsionkiem do Ladies European Tour.

Zapytałam ją o to jak jej się grało, jak podobał się występ bliskiego jej sercu Michała i o to jakie są jej najbliższe plany golfowe.

Nie miałem swojej najlepszej gry w tym turnieju. Grałam całkiem dobrze, ale putty nie chciały wpadać w tym tygodniu. Fajnie było grać z Michałem pierwszego dnia i patrzeć, jak wykręca swój nowy rekord turniejowy. Jestem z niego naprawdę dumna i z tego co pokazał w tym turnieju. Pokonał wszystkich zawodowców z bardzo dobrym wynikiem.

Do końca sezonu mam jeszcze trzy turnieje LET Access. Moim ostatnim wydarzeniem w tym roku będzie LET Q-School w Maroku. 10-12 grudnia odbędą się wstępne kwalifikacje, a 16-20 etap finałowy.

Najlepsi amatorzy

Drugim najlepszym amatorem w klasyfikacji Stroke Play brutto został Johann Wasserman (-3). Na trzeciej pozycji uplasował się Marcin Bogusz (+8).

Wśród amatorów w klasyfikacji Stroke Play netto triumfował Stanisław Bontemps (-4), drugie miejsce zdobył Łukasz Nowatkowski (-2), a na trzeciej pozycji uplasowała się Aleksandra Maciejewska (+1).

Pro-Am

W rozgrywkach Pro-Am, poprzedzających turniej główny, z -27 zwyciężyła drużyna pod przewodnictwem Mohameda Agmite’a w składzie Piotr Bielicki, Rafał Czemier-Wołonciej oraz Łukasz Perkowski. Drugie miejsce ze stratą trzech uderzeń do liderów zajęli Jakub Piotrowski, Arkadiusz Kamiński, Jarosław Jaroszek i Michał Ziemiecki. Trzecie miejsce z -21 należało do drużyny Sławka Pawlińskiego – Roman Fedorczuk, Antoni Wyrzykowski, Paweł Wyrzykowski.

Partnerem tytularnym turnieju była firmie UBS. Partnerami wspierającymi: Newport Logistics, Panattoni Development Europe, Chroń Pesel – Kaczmarski Group, Dr Irena Eris, JD Sp. z o.o., Golf Team, Srixon, Travel&Action, Studio Gwiaździsta 5, V5 Group i Warsaw Concierge Group! Patronem medialnym PGA Polska jest Golf Channel Polska.

 

Wyniki ProAm: https://tiny.pl/cfdv3

 

Informacje: PGA Polska/Angie Eratowska

Zdjęcia: Shots on the fairway

 

Wypowiedzi graczy zebrała i całość opracowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni