Camilo Villegas. World Challenge golf tournament in Thousand Oaks, California USA 03 December 2010. The Chevron World Challenge. EPA/MIKE NELSON Dostawca: PAP/EPA.

Barbasol Championship

To historyczny tydzień zarówno dla PGA Tour jak i DP World Tour. Po raz pierwszy obie ligi współorganizują dwa turnieje. Turniejem wyższej rangi jest Genesis Scottish Open, należący też do Rolex Series, a Ci którzy się tam nie zakwalifikowali grają po drugiej stronie Atlantyku w Barbasol Championship. 

 

www.pgatour.com/barbasol-championship/leaderboard

 

 

Zwycięża Trey Mullinax!

 

https://twitter.com/GolfChannel_PL/status/1546385925533564928?s=20&t=RzvSz28uwTTzNG8cYjzVFw

*

 

W stanie Kentucky, w Keene Trace Golf Club pojawili się dawni mistrzowie turnieju: Jim Herman, Grayson Murray i Aaron Baddeley.

Niemiec Matti Schmid, który w zeszłym roku zdobył nagrodę Henry’ego Cottona jako najlepszy debiutant roku DP World Tour wrócił na swoje tereny, po tym jak jako student grał w golfa na uniwersytecie w Louisville.

Lokalna legenda Josh Teater, pochodzący z Kentucky, pochodzący z miejscowości oddalonej jakieś 40 minut drogi od Keene Trace dostał zaproszenie od sponsora.

W turnieju jest aż pięćdziesiąt przepustek dla członków DP World Tour i trafiły one do 50. najlepszych dostępnych graczy z rankingu DP World Tour, aż do poziomu kategorii siedemnastej. W tej grupie znaleźli się m.in.: Chase Hanna, All-American w 2016 roku w Kansas, który tym samym debiutuje na PGA TOUR, zajmując obecnie 35. miejsce w DP World Tour

Taylor Pendrith po zdobyciu miejsca T13 na THE PLAYERS odkrył, że miał złamane żebro, więc musiał pauzować. Szykował się do powrotu na John Deere Classic w zeszłym tygodniu, ale uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19 i został zmuszony do wycofania się. W końcu wrócił do gry na polu Keene Trace.

Innym przedstawicielem DP World Tour jest Lucas Bjerregaard, który słynie z wyeliminowania Tigera Woodsa w ćwierćfinale turnieju WGC – Dell Technologies Match Play, w 2019 roku.

Oliver Wilson, członek Ryder Cup Team Europe z 2008 roku rozgrywanego Valhalla Golf Club, w Kentucky. George Coetzee, który wygrał dziesięciokrotnie na całym świecie i jest byłym graczem pierwszej pięćdziesiątki WAGR, oraz Julian Suri, mieszkaniec Florydy, który grał w Duke, zanim wygrał zarówno na Challenge Tour, jak i DP World Tour.

Pola par 72 w Keene Trace Golf Club liczy 7328 jardów. Projekt Arthura Hillsa z 1987 roku po raz czwarty będzie gospodarzem turnieju PGA TOUR. Położony na południe od miasta Lexington, jest jednym z najwyżej ocenianych pól w całym stanie. Rozciągające się na pagórkowatych wzgórzach pole kończy się ekscytującym par-4, zbudowanym wokół brzegu jeziora. Siedemdziesiąt sześć bunkrów urozmaici grę, a wielkie greeny wymagają dobrego posługiwania się putterem.

Zwycięzca Barbasol Championship otrzyma ostatni dostępny bilet na The Open Championship, jeśli wcześniej się nie zakwalifikował. Byli mistrzowie FedExCup, Brandt Snedeker i Bill Haas na pewno liczyli na ten bonus, przystępując do rywalizacji.

Do końca regularnego sezonu PGA TOUR pozostały tylko cztery tygodnie więc jest to kluczowy czas dla graczy aby znaleźć się wśród  najlepszych 125 zawodników ligi i zdobyć cenne punkty FedExCup. Max McGreevy jest jednym z tych golfistów. Ostatnio zajął on 126. miejsce w rankingu FedExCup. Zabrakło mu zaledwie jednego punktu do szczęścia. Zwycięzca turnieju otrzymuje 300 punktów FedExCup.

*

Rok temu zwyciężał Irlandczyk Seamus Power, zdobywając pierwsze trofeum PGA TOUR podczas sześciu dołków dogrywki!

 

*

Po dwóch rundach turnieju, z wynikiem -16 na prowadzeniu znajdują się wspomniani: Matti Schmid i Max McGreevy!

Miejscem trzecim z jednym uderzeniem więcej na koncie, dzielą się: Kanadyjczyk Adam Svensson i Portugalczyk Ricardo Gouveia.

 

W turnieju wciąż grają m.in.: Kevin Streelman, Tyler Duncan, Jason Dufner, Julien Brun, Trey Mullinax, Satoshi Kodaira, Ryan Moore, Lucas Bjerregaard, Doc Redman, Hank Lebioda, Ben Crane, Scott Jamieson, Lukas Nemecz i Camilo „Spider-Man” Villegas.

 

golfchannel.pl/?news=spider-man

*

W tym tygodniu w Golf Channel Polska

 

Czwartek i piątek:

Genesis Scottish Open – runda 1 i2 (RE-LIVE) 18:00 – 23:00

Sobota:

 Genesis Scottish Open – runda 3 (LIVE) 15.30 – 21.00

 Barbasol Championship – runda 3 (LIVE) 22:00 – 1:00

Niedziela:

Genesis Scottish Open – finał (LIVE) 15.30 – 21.00

Barbasol Championship – finał (LIVE) 21:30 – 0:00

 Genesis Scottish Open komentują: Jacek Person i Dionizy Konieczny.
Barbasol Championship komentuje Jacek Person.

 

Napisała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni