Maks Powszuk. Fot. archiwum Shots on the Fairway

AUDI JUNIOR TOUR W TOKARACH

W drugim turnieju serii Audi Junior Tour 2020, który w dniach 7-8 lipca odbył się w Tokary Golf Club, udział wzięło 127 młodych zawodników. Pogoda nie sprzyjała graczom – było zimno, wietrznie, a momentami przez pomorskie pole przechodził ulewny deszcz.

W klasyfikacji głównej, bez podziału na płeć i wiek, triumfował reprezentant gospodarzy Maksymilian Biały, który na karcie zapisał +3 (71,76). Drugie miejsce zajął Marcin Kuna z KG Lisia Polana (76, 76), a trzecie triumfatorka pierwszych, czerwcowych zawodów cyklu – Maja Ambroziak. Golfistka z Mazur odnotowała tym razem +9 (78, 75).

Oprócz Mai, która po rundach 76 i 68 zwyciężyła w pierwszym turnieju Audi Junior Team w Armadzie, świetnie wypadła też cała ekipa z Mazury Golf & Country Club, która przywiozła do domu całe naręcze medali:

„Jesteśmy już po bardzo udanym turnieju z cyklu Audi Junior Tour na Tokary Golf Club. Mimo trudnych i bardzo zmiennych warunków na polu nasi juniorzy spisali sie na medal😺
Na turnieju klub reprezentowało 14 zawodników, którzy zajęli następujące miejsca:
🥉Maja Ambroziak- 3 miejsce strokeplay brutto
🥇Maks Koszczuk – 1 miejsce netto hcp 20-36
🥉Tomasz Paczkowski – 3 miejsce netto hcp 20-36
🥈Maciek Ciuńczyk – 2 miejsce netto hcp 37-54
🥉Kuba Zawadzki – 3 miejsce netto hcp 37-54
🥈Igor Śladowski – 2 miejsce drużynowe
🥇Maja Ambroziak – 1 miejsce brutto juniorek

Podziękowania należą sie trenerowi – Kamilowi Tatarczukowi – za przygotowanie drużyny do gry i opiekę podczas turnieju💪🏼⛳️

Nasz następny turniej już za tydzień – AJT na Sobieniach Królewskich🏌🏼‍♂️” 

 

Opublikowany przez Mazury Junior Golf Team Środa, 8 lipca 2020

 

W kategorii juniorek za Mają na podium stanęła Anna Grzywocz (Armada GC) z wynikiem +13, a na trzecim miejscu uplasowała się Patrycja Ryszewska (GP Józefów) z +32. U juniorów kolejność na dwóch pierwszych miejscach była taka jak w klasyfikacji głównej – Biały, dalej Kuna, ale na trzecim miejscu znalazł się Krzysztof Sosnowski (Tokary GC), który odnotował +9.

Wśród Młodzików triumfował młody, gniewny Maksym Powszuk, który debiutował w tej kategorii wiekowej. Tak podsumował to sam na profilu, na Facebooku:

„Pierwszy turniej Audi Junior Tour w tym sezonie, pierwszy turniej w kategorii młodzików (11-12lat) i pierwsze miejsce 👍💪🥇🏌️warunki ciężkie , ale wszyscy pokonaliśmy ulewę i wiatrzycho💪💪 kolejny przystanek Sobienie Królewskie Golf & Country Club 🤸”

 

Opublikowany przez Maksyma Powszuka Junior Golf Player Środa, 8 lipca 2020

 

Pełne wyniki klasyfikacji głównej oraz z podziałem na kat. wiekowe dostępne są TUTAJ.

 

Obraz może zawierać: chmura, niebo, góra, trawa, na zewnątrz i przyroda

 

Część uczestników turnieju pierwszy raz rywalizowała na tak pagórkowatym polu, jakim są nasze Tokary. Ale to, co pokazali to fajny golf. Poziom był dobry, atmosfera świetna, a zaczyna się również sprawdzać nowy format rywalizacji dzieci do lat 10, w którym jest teraz więcej zabawy, a nie pogoni za wynikiem” – mówił trener Tokary GC, a równocześnie przewodniczący Rady Trenerów PZG Wacław Laszkiewicz.

Jak podkreślił, zbyt wczesna specjalizacja w sporcie nie jest dobra, a klasyfikacja drużynowa, uwzględniająca również składy wybrane losowo oraz mieszane drużyny składające się z chłopców i dziewczynek daje dzieciom wiele radości z rywalizacji.

 

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, drzewo, motocykl, roślina, dom, niebo i na zewnątrz

 

Część juniorów nie może liczyć na długi odpoczynek po Audi Junior Tour – już jutro przeniosą na pole Rosa Private GC koło Częstochowy, aby w piątek rozpocząć udział w Mistrzostwach Polski Kobiet i Mężczyzn.

Natomiast kolejne zawody rozgrywek juniorskich odbędą się pod Warszawą (turniej w Sobieniach Królewskich 15-16 lipca). W sierpniu juniorów czeka rywalizacja na południu kraju (w Toya G&CC oraz Kraków Valley G&CC), a w wrześniu zawody w Kalinowych Polach (12-13.09). Zmagania zakończy trzydniowy finał pod Szczecinem – Audi Junior Tour Masters, który zaplanowano w dniach 25-27 września w Binowo Park GC.

Zapisy TUTAJ.

 

Źródło: PZG/Anna Kalinowska

Fot. archiwum Shots on the Fairway

Zredagowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni