ARNOLD PALMER 06.10.1966 Dostawca: PAP/Photoshot

Turniej Arnolda Palmera.

Już dzisiaj Tiger Woods wraca do miejsc, które są mu bardzo drogie i bliskie. Arnold Palmer Invitational presented by MasterCard to zupełnie wyjątkowy dla niego turniej, w którym zwyciężał do tej pory niepojęte 8 razy!

Jeszcze tylko Sam Snead zdołał również wygrać ośmiokrotnie w jednym turnieju, w Greater Greensboro Open. Były to jednak zupełnie inne czasy, a ostatnie z tych zwycięstw przypadło na rok 1965. Warto przypomnieć, że Tiger wygrał 8 razy również w turnieju WGC-Bridgestone Invitational.

Arnold Palmer Invitational odbywa się na Florydzie, na Bay Hill Championship Course, zaprojektowanym przez legendę golfa – Arnolda Palmera, którego Tiger kochał i szanował. „The King”, jak nazywano Mistrza Palmera, jako dumny gospodarz turnieju zawsze oczekiwał przy osiemnastym greenie, na swoim słynnym krzesełku, na zwycięzcę, gratulując mu wygranej.

Niestety, nigdy więcej już się to nie powtórzy. We wrześniu 2016 roku, w wieku 87. lat opuścił nas na zawsze, przenosząc się do krainy wiecznie zielonych fairwayów. Palmer – zdobywca siedmiu wielkoszlemowych tytułów, był nie tylko legendą golfa, lecz jednocześnie wspaniałym, pełnym ciepła człowiekiem i filantropem.

Arnold Palmer hits driver off the deck

Arnold Palmer. Driver. Off the deck. Revisit this classic during Arnold Palmer Invitational presented by Mastercard week.

Opublikowany przez PGA TOUR Champions na 13 marca 2018

Tiger wraca na Bay Hill, mówiąc z lekkim przymrużeniem oka, jako obrońca tytułu. W końcu zwyciężał tam podczas swojej ostatniej wizyty w 2013 roku! Mało tego, zwyciężał tam ostatnie 4 razy, z pięciu ostatnich wizyt, a jego rekordowe 8 wygranych wygenerowane zostało podczas zaledwie 12. występów! Biorąc pod uwagę fantastyczną grę, jaką pokazał podczas Valspar Championship, szykują się niesamowite wręcz emocje!

I jeszcze coś.

Justin Ray z Golf Channel, który najwyraźniej docenia magię liczb i lubi czasami pogrzebać w statystykach, doszukał się zupełnie niezwykłej prawidłowości łączącej Tigera z Philem  Mickelsonem. Otóż, kiedy Phil zwyciężał po latach, podczas niedawnego WGC-Mexico Championship, mijało dokładnie 1 687 dni, od jego ostatniej wygranej podczas The Open z 2013 roku. W niedzielę, podczas finałowej rundy Arnold Palmer Invitational, mijać będzie 1 687 dni, od ostatniej wygranej Tygrysa, podczas 2013 WGC-Bridgestone Invitational!

Przypadek? Nie sądzę!

***

„Pełnoprawnym” obrońcą tytułu jest Australijczyk – Marc Leishman – uczestnik przegranej na drugim dołku dogrywki z Justinem Thomasem, podczas CJ Cup w Korei, pod koniec października.

Na Bay Hill zagrają również takie tuzy jak:

Bubba Watson –  powracający do gry po tajemniczej chorobie i stający w szranki po niesamowitej wygranej w Genesis Open i dzielonej ósmej pozycji w WGC-Mexico Championship.

Jason Day – ostatnio intensywnie wypoczywający zwycięzca Farmers Insurance Open, i zdobywca drugiej, dzielonej pozycji na Pebble Beach.

Rory McIlroy – po storpedowanym kontuzją żebra poprzednim sezonie, wciąż próbuje odnaleźć formę.

Justin Rose – pięciokrotnie w top 15 na Bay Hill od 2011 roku. Po rozczarowującej ostatniej rundzie – 72, w Valspar Championship, uplasował się tam ostatecznie na pozycji T5.

Patrick Reed – Kapitan Ameryka walczący aż do ostatniego dołka o zwycięstwo na Copperhead Course, zadowolić musiał się drugim miejscem, dzielonym z Tigerem Woodsem.

Zagrają również: Hideki Matsuyama, Rickie Fowler, Henrik Stenson, Bryson DeChambeau, Louis Oosthuizen, Tommy Fleetwood i cała plejada niebywałych wirtuozów golfa!

 

 

 

Transmisje w Golf Channel Polska: W czwartek i piątek – od 19.00. W sobotę i niedzielę – od 17.30.

 

Komentują: Jacek Person i Mateusz Kniaginin!

 

Tego nie można nie zobaczyć!

 

Napisała: Kasia Nieciak

 

 

GOLF NA ŚWIECIE
Partnerzy oficjalni