Armada Golf Club. Lublana 2022. Fot. Armada

Dziewczyny z Armady dwunaste w Klubowym Pucharze Europy

Reprezentacja Armada GC w składzie: Kinga Kuśmierska, Anna Grzywocz i Nina Pitsch zajęła 12. miejsce w European Ladies Golf Club Trophy. Gospodarzem tegorocznej edycji był słoweński CUBO Golf.

Livescoring TUTAJ

Trzyrundowy turniej, w którym prawo startu dostają kluby mistrzów narodowych z krajów członkowskich EGA, został przerwany z powodu ulewnego deszczu. Gra musiała zostać zawieszona pierwszego dnia gry po tym, jak pole stało się nie do grania. Premierowa runda została dokończona drugiego dnia, po czym uczestniczki zagrały koleją rundę i na tym zakończył się czempionat. Do łącznego rezultatu wliczano dwa najlepsze wyniki trzyosobowych zespołów.

Sumą -11 triumfowała ekipa francuskiego RCF La Boulie, reprezentowana przez Chloe Salort, Vaïranę Heck i Milę Jurine. Srebro wywalczyły Niemki z Hamburger Golf-Club e.V. z wynikiem +2, a brąz Czeszki z Beskydský Golfový Klub, które zapisały +3.

Polski finiszowały z sumą +19, zajmując dwunastą pozycję z grona siedemnastu zespołów.

Wiemy, ze stać było nas na więcej i zostaje lekki niedosyt. Nie mamy jednak się czego wstydzić. Rywalizacja była na bardzo wysokim poziomie, a udało nam się pokonać między innymi drużyny z Hiszpanii i Irlandii – powiedział trener Sebastian Grudzień.

W pierwszej rundzie imponujący wynik w bardzo trudnych warunkach zanotowała Kinga. 69 (-2) dawało jej nawet współdzielone prowadzenie w klasyfikacji indywidualnej. Brak szczęścia w drugiej rundzie i kilka błędów taktycznych niestety kosztowały ją kilka oczek w końcowej tabeli. Ania i Nina z kolei po słabszej rundzie pierwszej w drugiej się zrehabilitowały i pokazały kawał bardzo solidnego golfa – relacjonował.

Wspomniał, że drużyna wraca z wyjazdu w dobrych humorach. 

Wszystkie chciały zagrać lepiej i wynik sportowy nie do końca nas zadowala. Jesteśmy jednak bogatsi o kolejne doświadczenie i po raz kolejny pokazaliśmy ze możemy rywalizować na arenie europejskiej. Chcielibyśmy podziękować za wsparcie naszym klubowiczom, sponsorom (Sandvik, Hairtalk i Toyota Katowice) i PZG, bez których ten wyjazd by się nie odbył. Jeden z naszych kibiców Wojtek Czempiel przyjechał nawet aż do Słowenii żeby nam kibicować na żywo, za co mu bardzo dziękujemy – informował.

W ubiegłym roku, gdy turniej odbywał się we francuskim Golf de Fontainebleau, dziewczęta z Armady wywalczyły 10. lokatę. Edycja 2023 odbędzie się w bułgarskim Pravets.

Tegoroczny klubowy Puchar Europy mężczyzn odbędzie się w dniach 20-22 października w Troia Golf w Portugalii. Prawo startu wywalczyły Sobienie Królewskie G&CC.

 

*

 

Zalane bunkry, mokre greeny i fairwaye, nierówna walka z deszczem – tak wyglądała runda treningowa przed European Ladies Golf Club Trophy, który w czwartek rozpoczyna się w słoweńskim CUBO Golf. W tym Klubowym Pucharze Europy prawo startu ponownie wywalczyła Armada GC. Damska reprezentacja wystąpi w składzie: Kinga Kuśmierska, Anna Grzywocz i Nina Pitsch.

Ulewne deszcze utrudniły przygotowania do turnieju, a jego organizacja została podporządkowana kaprysom natury. Dlatego też uczestniczki zawodów wystartują o godzinie 10:30 shotgunem, czyli w czasie prognozowanego okna pogodowego, które daje nadzieję na to, że wszystkim zawodniczkom uda się ukończyć rundę. Kuśmierska rozpocznie z dołka 2, Pitsch z 5, a Grzywocz z dołka nr 8. W grze towarzyszyć im będą Niemki z Hamburger Golf-Club e.V. i Chorwatki z GK 69.

Prawo udziału w czempionacie Europy drugi raz z rzędu dała Armadzie wygrana w klubowych mistrzostwach Polski kobiet. W ubiegłym sezonie dziewczęta, w tym samym składzie, startowały w Golf de Fontainebleau we Francji, gdzie udało się wywalczyć 10. miejsce. Teraz trener Sebastian Grudzień ma ambicję na miejsce w czołowej piątce.

„Ostatni tydzień był dla nas bardzo intensywny. Dopiero co wróciliśmy z Audi Junior Tour Masters, a następnego dnia rano ruszyliśmy już do Słowenii. Po zwycięstwach w klubowej rywalizacji wśród juniorów i kobiet w polskich mistrzostwach chcielibyśmy coś osiągnąć na arenie międzynarodowej. Jeżeli uda się rozegrać cały turniej w sprawiedliwych warunkach powinniśmy poprawić wynik z zeszłego roku – stwierdził.

Mamy młody, ale mocny i doświadczony skład. Dziewczyny już w zeszłym roku pokazały, że jeżeli zagrają na 100% swoich możliwości, to jesteśmy w stanie powalczyć o czołowe miejsca. Ciężko jednak przewidzieć, jak potoczy się turniej, bo na razie warunki dyktuje pogoda. Od kilku dni niemal nieustannie pada deszcz.

Wczoraj przy intensywnych opadach udało nam się zagrać pierwszą dziewiątkę, dzisiaj zagraliśmy drugą. Pole nie wydaje się trudne, jednak grę będą uprzykrzać warunki. Jest bardzo mokro, greeny i fairwaye są w nienajlepszej kondycji, a bunkry w większości zalane” – relacjonował w środę wieczorem.

CUBO Golf to ośrodek położony u podnóża Alp. Usytuowane 15 minut jazdy od stolicy Słowenii Lublany, jest idealnym polem do rozgrywania wszelkiego rodzaju czempionatów. Gościło Ladies European Amateur Championship w 2012 i 2020 roku, a także European Amateur Championship w 2016. Zaprojektowane przez Petera Škoficaa otwarte w 2009 charakteryzuje się idyllicznym klimatem i łagodnym krajobrazem. Miejscami bujne roughy i bunkry w ciekawych kształtach urozmaicają minimalistyczny design. 

Tekst: Anna Kalinowska&Matylda Kuna/PZG

Zdjęcia: #TeamArmada 

 

Zredagowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni