ARMADA DZIESIĄTA W European Ladies’ Club Trophy

W czwartek kobieca reprezentacja Armada Golf Club rozpoczęła występ w European Ladies’ Club Trophy. Klubowe mistrzostwa Europy kobiet odbywają się we francuskim Golf de Fontainebleau. Prawo reprezentowania Polski w tym turnieju to efekt zwycięstwa Anny Grzywocz, Kingi Kuśmierskiej i Niny Pitsch w II Klubowych Mistrzostwach Polski Kobiet, które w czerwcu rozegrane zostały w Gradi GC. Do Francji dziewczyny pojechały w tym samym składzie.

FINAŁ

Brak opisu.

 

 

Kobieca reprezentacja Armada Golf Club, w składzie Anna Grzywocz, Kinga Kuśmierska i Nina Pitsch, zajęła dziesiąte miejsce w European Ladies’ Club Trophy. Klubowe mistrzostwa Europy kobiet rozegrane zostały we francuskim Golf de Fontainebleau.

Triumfowały golfistki z Golf Club de Toulouse – Yvie Chaucheprat, Céline Manche i Louise Reau, które na wspólnym koncie zgromadziły +4. Drugie były Niemki z Golf und Land-Club Berlin Wannsee e.V z +6, a trzecie ubiegłoroczne zwyciężczynie, czyli ekipa z duńskiego Smørum Golfklub, która tym razem odnotowała +7.

Polski finiszowały z  rezultatem +33. Uczestniczki turnieju grały trzy rundy strokeplay, a do wyniku drużyny liczyły się codziennie dwa najlepsze rezultaty. Polki świetnie zaprezentowały się w pierwszej rundzie – notowały +4, co dawało piątą pozycję w gronie osiemnastu klubów, ze stratą pięciu uderzeń do liderek z Golf Club de Toulouse. Najniższy wynik w krajowej ekipie zapisała Kinga Kuśmierska, która z +1 plasowała się na T6. Drugiego dnia dziewczęta z Armady odnotowały +17, przesuwając się z miejsca piątego na dziewiąte. W sobotnim finale spadły o jedną pozycję niżej.

Brak opisu.

Trener Sebastian Grudzień tak podsumowuje mistrzostwa: „Finalnie turniej kończymy na dziesiątym miejscu. Jest lekki niedosyt bo wiemy, że stać nas było na więcej, jednak przed wyjazdem taki wynik braliśmy w ciemno. Był to nasz debiut na tych zawodach i z pewnością zaliczymy go do udanych. Jesteśmy bogatsi o kolejne doświadczenia, nowe znajomości, zagraliśmy na fantastycznym polu z bogatą historią i przeżyliśmy fajną przygodę. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku ponownie uda się nam wygrać krajowe Mistrzostwa i w Słowenii powalczymy o wyższe lokaty.

 

 

#Gratulacje!

 

RUNDA DRUGA

Drugiego dnia Polki (+17) spadły z miejsca piątego na dziewiąte. Na prowadzeniu wciąż Golf Club de Toulouse (PAR)

Brak opisu.

Sebastian depeszował: „Druga runda nie poszła do końca po naszej myśli. Dziewczyny zagrały troszkę poniżej swoich możliwości i spadliśmy parę oczek w klasyfikacji. Nina miała bardzo dobry start, jednak na drugiej dziewiątce zaliczyła serię bogeyów i rundę zakończyła z lekkim niedosytem. Ania grała bardzo dobrze jednak zabrakło jej szczęścia na greenach. Gdyby wykorzystała choć kilka z wielu szans na birdie, wynik mógł być dużo lepszy. Kinga skarżyła się na brak dokładności z tee i w strzałach na greeny. Krótka gra też była nie najwyższych lotów i nie pozwoliła nadrobić wpadek driverem i ironami.”

Brak opisu.

Mimo nie najlepszej drugiej rundy dziewczyny nie tracą motywacji. Cel na dzisiaj to przede wszystkim cieszyć się grą i czerpać jak najwięcej pozytywnej energii z miejsca i czasu w którym się znajdujemy. Wierzymy, że radość z gry jest kluczem do sukcesu i wykorzystania pełni potencjału naszych zawodniczek. Wiemy, że stać nas na to by podskoczyć parę miejsc do góry, jednak jeśli uda się zakończyć turniej w czołowej dziesiątce to też uznamy to za ogromny sukces.

Brak opisu.

 

RUNDA PIERWSZA 

Polki wypadły świetnie w pierwszej rundzie, plasując się z wynikiem +4 na piątym miejscu, w gronie osiemnastu klubów, ze stratą pięciu uderzeń do liderek Golf Club de Toulouse.

 

Najniższy wynik w naszej ekipie uzyskała Kinga Kuśmierska, która z wynikiem +1 plasowała się na miejscu T6.

Dwa uderzenia dalej była Nina Pitsch, zajmując pozycję T13.

Anna Grzywocz traciła do Niny kolejne sześć uderzeń, zajmując miejsce T31, w 54 – osobowej stawce.

Format turnieju to strokeplay, trzy dni. Do wyniku drużyny liczą się codziennie dwa najlepsze rezultaty.

Oto jak podsumowywał wydarzenia z pierwszego dnia trener – Sebastian Grudzień:Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników pierwszej rundy. Przed turniejem nie mieliśmy wysokich oczekiwań i raczej nie nastawialiśmy się na walkę o czołowe miejsca. Konkurencja jest bardzo mocna, a niektóre zawodniczki z zagranicznych ekip zajmują bardzo wysokie miejsca w światowym rankingu WAGR. Dziewczyny wyszły jednak na pole bez żadnych kompleksów i pokazały, że są w stanie rywalizować z najlepszymi w Europie. Przez długi czas byliśmy nawet na drugim miejscu, a w clubhousie wszyscy mówili o drużynie Armady. Widać, że nasze miejsce w czołówce jest dla wielu sporym zaskoczeniem, jednak nie mamy zamiaru na tym poprzestać. Zawodniczki przed startem drugiej rundy są w dobrych nastrojach i zamierzają powalczyć nawet o zwycięstwo.”

 

ZAPOWIEDŹ TURNIEJU

Jak wspominał trener Sebastian Grudzień, podróż upłynęła bez większych turbulencji. 

W Paryżu wylądowaliśmy w poniedziałek wieczorem, a następnie przetransportowaliśmy się do miejscowości Fontainebleau. Jesteśmy świeżo po powrocie z Audi Junior Tour Masters, więc we wtorek oszczędzaliśmy siły. Dziewczyny zagrały 9 dołków, a potem spędziliśmy trochę czasu na practice greenie. Pole jest bardzo urokliwe, zachwyciło nas fantastycznymi widokami i historycznym klimatem. Trudności nie będą sprawiać gęsty rough czy woda, a raczej liczne bunkry i szybkie, pofałdowane greeny” – relacjonował.

Jest to pierwszy występ Polek w tych zawodach, więc reprezentacja bytomskiego klubu startuje raczej bez większych oczekiwań. 

Na papierze konkurencja wydaje się bardzo mocna, a w stawce znajdują się głównie drużyny z krajów bardziej golfowo rozwiniętych niż Polska. Chcemy się sprawdzić na tle czołowych europejskich klubów i zagrać jak najlepiej, na sto procent naszych możliwości. Cieszymy się, że możemy reprezentować nasz klub i kraj na arenie międzynarodowej. Postaramy się wypaść jak najlepiej!” – obiecywał Grudzień.

Poza zespołem z Armady w turnieju rywalizować będą Belgijki (GC de la Tournette), Chorwatki z Riverside GC, Czeszki (Beskydsky GK), Dunki (Smorum GK i Helsingor GC), Estonki (Niitvalja Golf), Niemki (Golf und Land Club Berlin-Wannsee), Islandki (Reykjavik GC), Irlandki (Elm Park GC), Włoszki (Monticello GC), ekipa z Luksemburga (GC Kikuoka), Holenderki (Eindhovensche Golf), Słowaczki (Lomnicky GC), Hiszpanki (Club de Golf Escorpion), Szwajcarki (GC Bern) oraz Francuzki z Tuluzy oraz reprezentantki gospodarzy z Fontainebleau. Przed uczestniczkami trzy rundy stroke play.

Otwarte w 1909 r. pole w Fontainebleau jest jednym z najstarszych we Francji. Zaprojektowane przez Francuza Juliena Chantepie, przeprojektowane w 1920 roku przez Toma Simpsona, a następnie zmodyfikowane przez Freda Hawtree, znajduje się w lesie Fontainebleau, na dawnych cesarskich terenach łowieckich. W 2001 roku zostało uznane przez czytelników magazynu „Golf European” jako numer 1 we Francji, sklasyfikowane też na 17. miejscu w rankingu Golf World Top 50 Continental.

Po wygranej w czerwcowych II Klubowych Mistrzostwach Polski Kobiet, klub z Bytomia otrzymał prawo startu, a także dofinansowanie udziału w europejskim czempionacie od PZG. Jednak, aby sfinansować w pełni wyjazd, Armada GC zorganizowała ciekawą akcję – serię turniejów o nazwie ”Road to Paris”.

Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować naszemu sponsorowi – firmie Chemet oraz członkom Armada Golf Club. To ich wsparcie i zaangażowanie, między innymi poprzez uczestnictwo w specjalnie zorganizowanej z tej okazji serii turniejów Road to Paris pozwoliło nam się tutaj znaleźć. Wiemy, że ten wyjazd to duże wydarzenie dla całej Armady i wszyscy na miejscu mocno trzymają za nas kciuki. Bardzo to doceniamy i damy z siebie wszystko, by dalej mogli być z nas dumni” – powiedziała Ania Grzywocz.

 

Livescoring TUTAJ

 

Wstęp i podsumowanie: PZG/Anna Kalinowska

Redakcja i aktualizacje: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni