Fot: PZG

Sam Horsefield triumfuje w Q-School. Adrian Meronk z kategorią 18. w European Tour.


W ostatnim turnieju European Tour Qualifying School Adrianowi Meronkowi nie udało się awansować do rund finałowych turnieju i nie uzyskał kategorii 17, pozwalającej na około 10 startów w sezonie w tej czołowej lidze Starego Kontynentu. Szansa na grę w prestiżowej serii ma jednak dzięki świetnemu sezonowi w Challenge Tour.

Finał Q-School rozgrywany był na polach Lumine Golf Club pod Tarragoną. Wychowanek Toya G&CC w czterech pierwszych rundach uzyskał sumę 296 uderzeń (+10) – za mało, by przejść cut’a.

„Kończę walkę w Q-School wcześniej niż planowałem. Pora wyciągnąć wnioski i odpocząć trochę od gry. Dziękuje wszystkim którzy mnie wspierali, szczególnie w tych gorszych momentach. Zobaczymy, co dalej przyniesie los” – napisał na swoim oficjalnym profilu w portalu Facebook.

Najprawdopodobniej przed Meronkiem miesiąc odpoczynku, następnie – zgodnie z jego wcześniejszymi zapowiedziami – treningi w którymś z ciepłych krajów i w marcu rozpoczęcie kolejnego sezonu w Challenge Tour.

W Hiszpanii triumfował Anglik Sam Horsefield, który w sześciu rundach odnotował 401 „strzałów” (-27). Prawo do gry w European Tour z kategorią 17 otrzymało 25 najlepszych graczy turnieju.

Meronk, dzięki dobrym występom w zawodach Challenge Tour (zajął 30. miejsce w rankingu Road to Oman – klasyfikacji generalnej cyklu), legitymuje się kategorią 18 w European Tour. Oznacza to, że w przyszłym sezonie będzie miał szansę na kilka startów w tej prestiżowej lidze. Drugim miejscem w Omanie wywalczył również pełną kartę Challenge Tour – ma możliwość gry w każdym turnieju tej drugiej europejskiej ligi.

Poza Meronkiem o prawo startów w ET walczył również Mateusz Gradecki (Gradi GC). Wielokrotny medalista mistrzostw Polski zajął dzielone 24. miejsce w drugiej rundzie Q-School European Tour na polu Desert Springs w Hiszpanii. Niestety do finału wchodzili zawodnicy z 22. i wyższych miejsc.

 

 

Źródło: Polski Związek Golfa

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni