Andrzej Wierzba jr. liderem XI Audi Junior Tour Masters!

Andrzej Wierzba jr. prowadzi po pierwszej, fantastycznej rundzie Audi Junior Tour Masters.  Reprezentant gospodarza turnieju- Sobienii Królewskich, zagrał w pierwszej rundzie 5 birdie oraz świetny wynik -3 i prowadzi aż sześcioma uderzeniami przed Michałem Bargendą! 

Michał nominalnie zagrał podobnie, jednak minusa z przodu zastąpił plus. Na trzecim miejscu jest Michael Trna z Armada Golf Club, z wynikiem +4.

Najlepsza wśród dziewcząt jest Zofia Wójcik (+5), z Lisiej Polany. W klasyfikacji generalnej zajmuje ona wspólnie z Nikolasem „Gigantem” Tymińskim z Sobienii pozycję T4.

Druga wśród dziewcząt jest Anastazja Piechula (+6), z Sobienii, a trzecia- Martyna Dymnicka (+11), z Dolnośląskiego Klubu Golfowego.

Wśród najmłodszych, w klasyfikacji Dzieci prowadzi Maksym Powszuk z Sierry, który stał się dość słynny w naszym kraju, po turnieju Kram Junior Open. Maksym imponował wówczas niemożliwym wręcz stosunkiem niewielkiego wzrostu i wieku do wielkich umiejętności golfowych. Teraz najwyraźniej sprawy przybrały naprawdę zatrważający obrót i Maksym zagrał dzisiaj +2 na dziewięciu dołkach, notując po drodze 3 birdie!

Więcej informacji o Maksymie: http://golfchannel.pl/?news=zaciekla-walka-w-kram-junior-open

Drugim miejscem, dwa uderzenia za Maksymem, dzielą się Kinga Kuśmierska z Armady i Konstanty Łuczak z Lisiej Polany.

W kategorii handicapowej 37-54 prowadzi Mateusz Ryszewski (+21) z Sierry, przed Nikolą Horodyską (+22), z Kalinowych Pól i Nam Nguyen (+25) z Lisiej.

Na triumfatorów turnieju czekają medale w grupach handicapowych oraz kategoriach wiekowych. Zwycięzcy we wszystkich kategoriach wiekowych rankingu Audi Junior Tour otrzymają od Polskiego Związku Golfa nagrodę w wysokości 1000 zł na dofinansowanie szkolenia lub zakupu sprzętu do wykorzystania w 2017 r.

W tym roku Junior Tour Masters trwa trzy dni. Zawodnicy z kategorii wiekowej Dzieci oraz z przedziału HCP 37-54 rozgrywają dziennie 9 dołków. Pozostali uczestnicy grają pełną „osiemnastkę”.

Trzymamy kciuki!

 WYNIKI:

 

Fot. Rafał Wielgus

Tekst: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni