ABGC

Amber Baltic ma się dobrze!

Polonia Cup to impreza, która na trwałe wpisała się w polski krajobraz golfowy. To prawdziwa legenda, najstarszy, amatorski, cykliczny turniej golfowy w Polsce! Aż strach pomyśleć, że niedawne zawirowania  o mały włos nie doprowadziły do sytuacji, w której nie odbyłaby się kolejna edycja tej zacnej imprezy!

Mało tego. Do nie tak dawna blado wyglądały perspektywy działalności klubu i pola Amber Baltic. Na skutek perturbacji, których nie podejmuję się tu i teraz analizować przyszłość ukochanego przez całą rzeszę golfistów „(B)Ambera” wyglądała ponuro. Na szczęście do akcji wkroczyły siły reprezentujące jasną stronę mocy i  od kilku miesięcy to wspaniałe, jedno z trzech najstarszych pól golfowych w Polsce wychodzi na prostą.

To fantastycznie widowiskowe pole,  bezpośrednio sąsiadujące z Wolińskim Parkiem Narodowym, poza 21 edycjami Polonia Cup, gościło między innymi takie historyczne imprezy jak:  Mistrzostwa Polski Amatorów, Mistrzostwa Polski Juniorów, Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Zawodowców, EDS Trophy 1998- specjalna impreza Ladies European Tour, Międzynarodowe Amatorskie Mistrzostwa Europy Kobiet 2000 , Drużynowe Mistrzostwa Europy Juniorów 2001, czy EGA Challenge Boys Trophy 2005.

Pierwsza Polonia Cup odbyła się w 1996 roku i była dość kameralną imprezą, w której wzięło udział 32 golfistów. Te pierwsze zawody wygrał oczywiście Michał „Misiek” Poniż, historyczny zwycięzca również I Otwartych Mistrzostw Polski Amatorów, który sam w sobie jest niezwykle żywą legendą polskiego golfa! Oprócz jego innych wygrywanych wielokrotnie turniejów, również w Kołczewie liczba zwycięstw nie zamknęła się na jednym. Jego łupem padły jeszcze dwie inne edycje Polonia Cup. Miało to miejsce w latach: 1999 i 2014!

W tegorocznej odsłonie Polonia Cup udział weźmie prawie 120 golfistek i golfistów. Turniej rozpoczyna się w czwartek i potrwa do soboty. Rywalizacja rozegra się na 54 dołkach, a Mistrzem i Mistrzynią Polonia Cup zostaną najlepsi gracze w klasyfikacji strokeplay brutto. Do finałowej  rundy zakwalifikuje się 90 zawodników z najlepszymi wynikami brutto, plus remisy. Oczywiście odbędą się również konkursy dodatkowe, takie jak:  Nearest to the Pin i Longest Drive pań i panów.

Na deser, w hotelu Amber Baltic odbędzie się tradycyjny sobotni bankiet, na którym wręczone zostaną też wszystkie nagrody. Tegoroczna Polonia Cup otoczona jest patronatem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego oraz Polskiego Związku Golfa. Patronat mediowy sprawuje również Golf Channel Polska!

Rok temu zwyciężali tutaj Kasia Selwent i Michał Kasprowicz.

Najbliższe rozstrzygnięcia już w sobotę!

Wyniki:  https://eagle2.pzgolf.pl/tournament/#/457/livescore

Tekst: Kasia Nieciak

Foto: Amber Baltic GC

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni