European Ladies’ Team Shield Championship 2021, fot w galerii PZG

Alvin Brasseaux przekazuje kadrę Tomkowi Wiśniewskiemu

Tuż przed świętami Zarząd PZG złożył Alvinowi Brasseaux podziękowania za pięć lat owocnej pracy na stanowisku trenera kadry narodowej. Z dniem 1 stycznia 2023 roku stanowisko głównego szkoleniowca przejmie Tomasz Wiśniewski.

Serdeczne podziękowania za zaangażowanie, opiekę nad kadrą, a nade wszystko za profesjonalizm i wszystkie osiągnięcia, które udało się z naszym teamem wywalczyć, bo sukcesów było naprawdę sporo – powiedział prezes PZG Radosław Frańczak.

Alvin Brasseaux, Katarzyna Terej, Radosław Frańczak

Dodał, że wielki szacunek należy się również za zbudowanie teamu szkoleniowego, który będzie kontynuował ścieżkę wytyczoną przez Brasseaux i za jego zaangażowanie włożone w przekazanie obowiązków nowemu trenerowi.

Wszystko, co dobre kiedyś się kończy, ale nie żegnam się, bo pozostanę zaangażowany w rozwój Polskiego Golfa jako niezależny szkoleniowiec. Lata lecą i łączenie pracy na tym stanowisku z innymi obowiązkami byłoby już dla mnie zbyt wymagające, teraz pora na młodych! Wierzę, że wybór Tomka na trenera, to możliwie najlepsza opcja – mówił.

Tomek Wiśniewski z zawodniczkami.

To wspaniały pro, z wyczuciem sportowym i jestem przekonany, że sprawdzi się na tym stanowisku lepiej niż ja! Przygotowywał się długo do tej roli, jest wdrożony w szereg aspektów na czele z Order of Merit, a na pewno atutem dla juniorów i ich rodziców będzie to, że upada bariera językowa – podkreślił Amerykanin.

Brasseaux podkreślił, że praca z kadrą była dla niego przyjemnością, a w pamięci zapisze szereg niezwykłych momentów.

Ze wzruszeniem wspominam pierwszy mistrzowski turniej, na jaki wyjeżdżałem, czyli European Ladies’ Team Shield Championship w Chorwacji, gdzie Dominika Gradecka, Dorota Zalewska, Nicole Polivchak i Marysia Żrodowska wywalczyły brąz. Ciężko mi też nie wspomnieć mistrzostw świata 2018 z udziałem 16-letniego wówczas Alejandro Pedryca, no ale też turnieje na Słowacji, gdzie biało-czerwoni zgarniali hurtem medale… Bardzo dużo miłych chwil – wymieniał.

W ciągu tych pięciu lat narodowy team pod wodzą Brasseaux świetnie prezentował się w licznych imprezach, na czele z drużynowymi mistrzostwami świata kobiet i mężczyzn, czy mistrzostwami Europy, niejednokrotnie zajmując lokaty wyższe od oczekiwanych.

Mówiąc o swojej pracy Al zaznaczył jednak, że najbardziej dumny jest z opracowania jasnego systemu kwalifikacji i wyłaniania kadry narodowej, czyli systemu Order of Merit, choć zależy mu, aby był rozwijany, a nade wszystko, by zasady były jasne dla zawodników i ich rodziców.

Dziękuję obecnemu i poprzedniemu zarządowi, bo praca na tym stanowisku to był przywilej. Ciepłe słowa należą się także pracownikom PZG, którzy pomagali w każdym możliwym momencie, zawsze z uśmiechem – puentował.

Brasseaux zaczął grać w golfa w 1973 roku, na zawodowstwo przeszedł w 1993 roku, pracując jako Assistant Professional Bayou Golf Club w Texas City w Teksasie. Do Polski przyjechał w 1995 i zajmował m.in. stanowisko Head Professional/dyrektora sportowego Amber Baltic Golf Club, dalej pracował w Gdańsku i na polach wokół Warszawy. Był także z zarządzie PGA Polska.

Alvin Brasseaux

1 stycznia kadrę przejmuje Tomek Wiśniewski, który od kilku lat był asystentem Alvina i pozostawał także zaangażowany w prace Rady Trenerów PZG. Pracując w tej komisji współtworzył długofalowy program szkolenia młodzieży PZG.

 

Źródło: PZG

 

Zredagowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni