Audi Junior Tour. Sobienie Królewskie. Fot. Piotr Kuśmierek

147 juniorów wystąpiło w AJT w Sobieniach!

Trzeci turniej serii Audi Junior Tour 2020, który w dniach 15-16 lipca odbył się w Sobieniach Królewskich, przyniósł wiele emocji i dobrych wyników. Do udziału w rywalizacji zgłosiło się bardzo dużo chętnych. Ostatecznie 147 młodych golfistek i golfistów i  wzięło udział w zawodach.

Pogoda dopisała – pierwszego dnia warunki były świetne, a drugiego, mimo zapowiadanego oberwania chmury, burza i deszcz przeszły bokiem, zatem udało się przeprowadzić turniej bez przerywania gry.

W klasyfikacji głównej (bez podziału na płeć i wiek) triumfował Krzysztof Sosnowski z Tokary GC, który na karcie zapisał +9 (76, 75). Drugie miejsce zajął reprezentujący Kalinowe Pola GC Jan Branicki (78, 76), stając się równocześnie najlepszym juniorem młodszym tych zawodów. Trzeci był Alex Modrzejewski (Open Golf Club) z wynikiem 80, 75 uderzeń.

Wśród juniorów za Sosnowskim i Modrzejewskim uplasował się Igor Wydrzyński-Głowacki – brązowy medal zawodnikowi z Lisiej Polany zapewnił rezultat +20 (76, 86).

W kategorii juniorek triumfowała jego klubowa koleżanka Phuong Thao Nguyen Cong (81, 83). Drugie miejsca zajęła Patrycja Ryszewska (GP Józefów) z 82 i 86 uderzeń na karcie, a trzecią pozycję objęła Zofia Rzeźnik (Oskoma GC), notując 99 i 87 „strzałów”.

Pełne wyniki klasyfikacji głównej oraz z podziałem na kat. wiekowe dostępne są TUTAJ.

Jak podkreślił dyrektor zawodów Piotr Kuśmierek, w każdej grupie wiekowej, niezależnie od handicapu, młodzi golfiści podchodzili bardzo ambitnie do udziału, walcząc o każdy punt. Najmniej presji, a najwięcej zabawy było oczywiście wśród najmłodszych, rywalizujących w tym roku w formacie texas w wybranych losowo drużynach. Wiele uśmiechu dzieciom przysparza już same wymyślenie nazwy dla swojego składu. Tym razem rywalizacja sportowa przebiegała między Tygrysami, Małymi Agentami, Złotymi Cytrynami, Butelkami oraz teamem On i One Trzy.

***

Rywalizujący w kategorii młodzików Maksym Powszuk, tak podsumowuje swój występ oraz sukces młodszej siostry.

’Kolejny turniej AJT w kategorii młodzików za mną. Z pierwszej rundy jestem niezbyt zadowolony w szczególności z puttów. Druga runda lepsza, 3 miejsce na podium🏌️🥉 Wiem nad czym muszę pracować.
Gratuluję mojej siostrze Olivce i jej drużynie za zajęcie 2 miejsca w kategorii dzieci oraz wszystkim zawodnikom – kolegom z klubu Open GC Junior Team za super grę i miejsca na podium💪💪💪

Następny przystanek Kram Junior Open na polu golfowym Toya Golf & CC Wrocław👍👍👍’

 

Opublikowany przez Maksyma Powszuka Junior Golf Player Czwartek, 16 lipca 2020

 

Nie próżnowały również mazurskie Koty i Dziki:

Sobienie Królewskie zdobyte💪🏼⛳️ W dniach 15-16 lipca odbył się kolejny turniej z cyklu Audi Junior Tour, w którym zagraliśmy, zapunktowaliśmy i przywieźliśmy medale:

🥇 Jakub Zawadzki – 1 miejsce w kategorii Stableford Netto

🥇 Natasza Śladowska – 1 miejsce w kategorii Stroke Play Netto w grupie Młodziczek i Młodzików

🥈 Szymon Puchalski – 2 miejsce w kategorii Stroke Play Netto HCP 37-54

🥇 Igor Śladowski – 1 miejsce drużynowe w kategorii Dzieci

Brawa dla wszystkich 12-stu juniorów reprezentujących MG&CC na AJT w Sobieniach Królewskich, oraz duże podziękowania dla Kamila Tatarczuka – Trenera naszych Kotów i Dzików 🐈🐗

 

Opublikowany przez Mazury Junior Golf Team Sobota, 18 lipca 2020

 

***

Sporo pracy mieli na turnieju sędziowie, nie tylko z konieczności pomagania młodym golfistom w odnalezieniu się w gąszczu reguł, ale w rozstrzyganiu niuansów przeróżnych sytuacji związanych m.in. z terenami w naprawie.

Jak opowiadał kierujący turniejem Kuśmierek, nauczone doświadczeniem dzieci i młodzież stawiają się na tee już 10 minut wcześniej, aby zapoznać się z regułami lokalnymi i sprawdzić swoją gotowość do startu.

Kolejny turniej juniorskiego cyklu odbędzie się w Toya Golf&CC w dniach 11-12 sierpnia. Zapisy TUTAJ.

 

Gratulacje dla uczestników oraz organizatorów tak licznej imprezy!

 

Źródło: PZG/Anna Kalinowska

Fot. Piotr Kuśmierek

Zredagowała i dodała co nieco: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni