Audi Junior Tour – Gradi GC. fot. Angela Błaszczyk/Bielik-Studio

ZOFIA RZEŹNIK WYGRYWA W GRADI GC

Reprezentantka Black Water Links GC – Zofia Rzeźnik, triumfowała w kategorii głównej trzeciego w tym roku turnieju cyklu Audi Junior Tour. Zawody, które rozegrane zostały w dniach 5-6 lipca na polu Gradi GC koło Wrocławia, ukończyła niemal niemal setka młodych golfistów.

Aura była jak w indyjskim filmie „Czasem słońce, czasem deszcz”. Wtorek z ulewami, ale środa, mimo deszczowego początku, była idealna do grania – bez upału, za to ze słońcem przebijającym się przez chmury.

Najlepiej w takich warunkach zaprezentowała się Zofia Rzeźnik, najpierw przechodząc parkowe pole zlokalizowane na terenie Pałacu Brzeźno w 71 uderzeniach, a następie w 75 strzałach. Suma +5 dała triumf w kategorii głównej – stroke play brutto, bez podziału na płeć. Druga była Maria Moczarska ze Śląskiego Klubu Golfowego z +6 na koncie, po rundach na 76 i 72.

Trzecią pozycję wywalczyła Natasza Klimko z Black Water Links GC, również z +6 na karcie, z 73 i 75 uderzeniami. O stopniu na podium zadecydowała lepsza runda finałowa Nataszy.

Wśród juniorek za Zosią Rzeźnik na podium stanęły Emilia Dawid i Kaja Leleń  – obie z Armady, a wśród juniorów triumfował Szymon Chamera (GP Mikołów) przed Aleksandrem Ćwikiem (Tatfort GC) i Filipem Białasiewiczem (Armada).

Najlepszą juniorską młodsą została Maria Moczarska, druga była Natasza Klimko, a trzecia Martyna Muchajer (Gorzowski KG Zawarcie).

W gronie juniorów młodszych zwyciężył Antoni Fijałkowski, srebro wywalczył Michał Cygan (obaj Sobienie Królewskie G&CC), a brąz Tymon Tymoniewicz (Armada GC).

 

Kornelia Jasiuk (First Warsaw G&CC) jako jedyna zagrała w kat. 19-21, natomiast z trójki golfistów w tej kategorii wiekowej najlepszy był Stanisław Jarzyna (Business GC), a dalej Jan Skorupski (Royal Kraków G&CC) oraz Jan Gałązka (First Warsaw G&CC).

Wesołym akcentem rozdania nagród była obecność… dinozaura. Pod takim przebraniem kryła się jedna z zawodniczek. Bo przecież wiadomo, że to nie dinozaury, a juniorzy są przyszłością golfa!

Kolejne zawody Audi Junior Tour odbędą się 19-20 lipca w Binowo Park GC.

 

Wyniki TUTAJ

 

Źródło: Anna Kalinowska/PZG

fot. Angela Błaszczyk/Bielik-Studio

 

Zredagowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni