Adrian Meronk, fot: topgolf.pl

Adrian Meronk znowu w grze. Tym razem w Afryce Południowej!

Adrian Meronk już w czwartek rano rozpoczyna batalię w swoim drugim turnieju European Tour w nowym sezonie. Tym razem zobaczymy go w Afryce Południowej dokąd bardzo pośpiesznie przeniósł się z niezwykle odległej Australii, gdzie zajął 55.miejsce w Australian PGA Championship.

Adrian zagra teraz w turnieju Joburg Open, który odbędzie się pod Johannesburgiem, w Randpark Golf Club. Największą gwiazdą turnieju miał być zwycięzca The Open z 2010 roku- Louis Oosthuizen, który zajął siódme miejsce w zakończonym w niedzielę Mauritius Open.

Niestety okazało się, że plany Louisa oraz organizatorów spaliły na panewce. Wszystko z powodu wypadku, który wydarzył się w drodze z turnieju na Mauritusie. Wydarzenie było z tych raczej kuriozalnych, jednak brzemienne w skutkach. Louis po prostu przytrzasnął sobie palce odstawiając lotniskowy wózek. Wygląda na to, że na szczęście niczego nie połamał, jednak aktualnie nie jest w stanie trzymać normalnie kija golfowego i z tego powodu zrezygnował z udziału w turnieju.

Oprócz najlepszego polskiego golfisty w „Jogurt” Open zagrają między innymi: Jens Dantorp, który wrył się w naszą świadomość po pamiętnej dogrywce z Meronkiem w Emiratach Arabskich, Aaron Rai, Jbe Kruger, David Howell czy Johan Edfors.

Joburg Open będzie pierwszym turniejem rozgrywanym w RPA, uznawanym aż przez trzy cykle turniejowe: European, Asian i Sunshine Tour! Pula nagród to w przeliczeniu około 4,2 mln. złotych, a obrońcą tytułu jest Darren Fichardt, który rok temu zwyciężał na polu Royal Johannesburg&Kensington.

Turniej odbędzie się na dwóch polach należących do Randpark Golf Club: Firethorn – PAR 72, o długości 6421 metrów oraz Bushwillow –  PAR 72 – 6330 metrów.  Adrian zacznie swoją rywalizację  od pola Bushwillow, w czwartek o godzinie 8:30 czasu polskiego. W piątek od godziny 12:00 zagra na Firethorn. Z doniesień wprost z serca wydarzeń wiemy, że póki co leje w stopniu znacznym, jednak Randpark Golf Club dzielnie to znosi. Miejmy nadzieję, że sytuacja się wyprostuje i turniej odbędzie się w ludzkich warunkach!

Turniej będzie można zobaczyć również w polskiej telewizji, podczas transmisji w Canal+ Sport.

Livescoring Joburg Open jest: TUTAJ.

 

Kibicujemy!

 

Napisała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni