Fot. Filipe Guerra/ Open de Portugal

Adrian Meronk zagra w słonecznej Andaluzji!

Po Open de Portugal, na polu Morgado Golf Resort, najlepszy polski zawodnik pojechał do Hiszpanii, aby od czwartku zagrać w Andalucía Costa del Sol Match Play 9.

Portugalska rywalizacja zakończyła się dla Meronka wynikiem -1 i dzielonym 14. miejscem. Po trzeciej rundzie podium było w zasięgu Polaka, a Adrian zajmował trzecią pozycję z rezultatem -1 (72, 71, 69) i stratą zaledwie jednego uderzenia. Niestety wynik +3 podczas finału spowodował jego spadek do drugiej dziesiątki klasyfikacji. Za zajętą pozycję (287 uderzeń, -1) zarobił 2,8 tys. euro oraz podskoczył w światowym rankingu golfistów OWGR na 477 miejsce.

Mateusz Gradecki po dwóch równych rundach 74 (148, +4) nie przeszedł przez cut, do którego zabrakło mu dwóch uderzeń.

Triumfował 26-letni Australijczyk Dimitrios Papadatos z 7 uderzeniami poniżej par pola (281).

***

Kolejny turniej Challanege Tour to Andalucía Costa del Sol Match Play 9 w Hiszpanii, który rok temu był pierwszym turniejem rozgrywanym w formacie match play w II europejskiej lidze od 1999 roku.

Wystąpi w nim Adrian Meronk. Na 156 zawodników czekać będzie 36 dołków w formacie stroke play, a następnie pojedynki meczowe na 9 dołkach. Turniej startuje w czwartek, a start Polaka zaplanowano na godz. 14:00.

Andalucia Costa del Sol Match Play 9 jest jednym z dwóch hiszpańskich imprez w Road to Ras Al Khaimah 2018 wraz z rozegranym już Challenge de España.

Wyniki Open de Portugal TUTAJ.

Livescoring Andalucía Costa del Sol Match Play 9: TUTAJ.

 

Źródło: PZG

Fot. Filipe Guerra/ Open de Portugal

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni