Fot. Golf&Roll/Michał-Jędrzejewski

Adrian Meronk zagra w ISPS HANDA World Super 6 Perth!

Po entuzjastycznym przyjęciu przez zawodników i kibiców zeszłorocznej pierwszej edycji ISPS HANDA World Super 6 Perth, turniej powraca z kolejną odsłoną już w najbliższy czwartek. Na liście startowej tego „innego niż wszystkie” turnieju jest również Adrian Meronk.

Jest to jedyny turniej w kalendarzu European Tour, który składa się z formatów stroke play i match play. Na dodatek finałowe mecze rozgrywane są na 6-dołkach. Miejscem rozgrywek będzie pole Lake Karrinyup CC nieopodal Perth, w zachodniej Australii.

Start Adriana Meronka zaplanowano na godz. 8:40 czasu lokalnego ( godz. 1:40 w Polsce). Transmisje i retransmisje będzie można oglądać na Canal+ Sport 2 (plan emisji TUTAJ), a livescoring: TUTAJ.

Poniżej wyjaśniamy na czym polega ISPS HANDA World Super 6 Perth.

Kwalifikacje (czwartek-sobota)

Pierwsze dwie rundy, w których weźmie udział 156 zawodników, rozgrywane są standardowo w formacie strokeplay. Po nich nastąpi cut, który przejdzie 65 najlepszych wyników oraz remisy. Trzecia runda to kolejna runda strokeplay i kolejny cut. Tym razem do finałowych rozgrywek może awansować tylko 24. golfistów, a o remisach zadecyduje dogrywka w trybie nagłej śmierci na dołku nr 18.

Finał (niedziela)

W niedzielę najlepsi gracze awansują do rozgrywek meczowych. W sumie będzie pięć rund match play na 6 dołkach, czyli właśnie tytułowych Super 6. Będą one rozgrywane na dołkach nr 10 (par 4), nr 11 (par 5), nr 13 (par 4), nr 14 (par 4), nr 12 (par 3) oraz nr 18 (par 4).

Zawodnicy zostają podzieleni na dwie grupy: miejsca 1-8 oraz 9-24 według klasyfikacji po trzech dniach kwalifikacyjnych. Najlepszych ośmiu golfistów od razu przechodzi do drugiej fazy meczowej (o kolejności ich rozstawienia będzie decydować countback trzeciej rundy).  Natomiast pozostała szesnastka zmierzy się w pierwszej rundzie meczowej i wyłoni przeciwników dla pierwszej grupy. Następnie tradycyjnym systemem pucharowym, kto wygra – gra dalej. I tak aż do wyłonienia zwycięzcy.

W przypadku gdy któryś z pojedynków nie zostanie rozstrzygnięty, o zwycięstwie zadecyduje dogrywka na specjalnie przygotowanym dołku nr 18 („knockout/shootout hole”), skróconym do par 3. Tee box będzie znajdował się  w odległości ok. 80 metrów od greenu.

 

Źródło: PZG

Fot. Golf & Roll/ Michał Jędrzejewski

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni