Team Meronk w Dubaju przed DP World Tour Championship!

ADRIAN MERONK PRZED DP WORLD TOUR CHAMPIONSHIP

Przed nami DP World Tour Championship – odbywający się w Dubaju wielki finał European Tour 2021. W tym niezwykle prestiżowym turnieju, będącym również czwartym i ostatnim etapem Rolex Series, zobaczymy oczywiście Adriana Meronka!

 

 

W czwartkowej, pierwszej rundzie reprezentant Polski rozpocznie grę z dobrze mu, oraz polskim kibicom, znanym Południowoafrykańczykiem. W grupie nr. 11 towarzyszyć Adrianowi będzie Christiaan Bezuidenhout. Flighty na piątek zostaną ustalone na podstawie czwartkowych wyników.

Najlepszy polski golfista do wąskiego grona 53 uczestników awansował z 36. miejsca rankingu Race to Dubai. Fantastycznym wstępem do tego prestiżowego wydarzenia było ósme miejsce, które wywalczył w zakończonym w niedzielę AVIV Dubai Championship.

Finałowa batalia rozegra się również w słynnym Jumeriah Golf Estates, ale tym razem na polu Earth. Jak wspominał w mediach społecznościowych trener Adriana – Matthew Tipper, zupełnie innym niż pole Fire, na którym grano w minionym tygodniu.

 

RELACJA DZIEŃ PO DNIU I PODSUMOWANIE AVIV DUBAI CHAMPIONSHIP: 

golfchannel.pl/?news=meronk-w-dubaju

golfchannel.pl/?news=meronk-osmy-w-dubaju

 

Ten obiekt projektu Grega Normana cechują m.in. typowe dla jego konceptów o australijskiej nucie, wielkie, pochyłe greeny, a dalej głębokie bunkry, sporo pofałdowań i bardzo zagęszczone, wręcz sztywne roughy, porośnięte dwoma rodzajami trawy.

Tak opisuje pole Matthew Tipper.

 

 

Do rywalizacji w Dubaju przystąpią m.in. takie gwiazdy jak: zwycięzca poprzedniego turnieju Joachim B. Hansen, Rory McIlroy, Sergio Garcia, Billy Horschel,

Patrick Reed, Danny Willett, Shane Lowry, Martin Kaymer i obecny lider klasyfikacji, mistrz The Open Collin Morikawa – który uhonorowany został dożywotnim członkostwem w lidze w uznaniu jego niesamowitego zwycięstwa w The Open, jako debiutant!

Oczywiście każdy z uczestników może zakończyć ten tydzień jako mistrz DP World Tour, ale tylko sześciu stoi przed szansą zwieńczenia sezonu jako numer jeden w Europie: światowy nr 2 Morikawa, Danny Willett, Billy Horschel, Tyrrell Hatton, Min Woo Lee, Paul Casey i broniący tytułu, aktualny mistrz DP World Tour Matt Fitzpatrick.

W puli nagród 9 milionów dolarów i co ważniejsze – do zdobycia 12000 punktów rankingowych, z których zwycięzca zgarnie 2000, które okażą się decydujące w rozstrzygnięciu, kto zostanie nr 1 tego sezonu European Tour.

Wydarzeniu towarzyszy również finał rozgrywek golfistów z niepełnosprawnościami. Ósemka zakwalifikowała się do 36-dołkowego turnieju EDGA – European Tour Dubai Finale.

Na piątek organizatorzy zaplanowali pierwszy w historii „Ladies Day”. Skądinąd wiemy, że Adriana oklaskiwać będzie spora grupa fanek z Polski! Zresztą fanów również. Kobiety, które będą tego dnia obserwować zmagania czołówki mogą spodziewać się dodatkowych atrakcji tylko dla pań. Od akademii gry po darmowe napoje. „Golf kobiet rośnie w siłę i jestem przekonany, że przy wsparciu wiodących organizacji i znanych osobistości zapewni on kobietom żywą atmosferę poza polem golfowym, a jednocześnie zainspiruje je do gry lub oglądania turniejów” – wspominał w materiałach prasowych Tom Phillips, szef European Tour na Bliski Wschód.

Andrian i Christian rozpoczynają grę o godzinie 10.00, 7.00 w Polsce.

 

WSPOMNIENIA Z LEOPARD CREEK 

golfchannel.pl/?news=meronk-opowiesci-z-leopard-creek – wywiad

golfchannel.pl/?news=meronk-drugi-w-rpa

 

Transmisja w Golf Channel Polska od 10.00.

Kibicujemy! #GoMeronk!

Źródło: Anna Kalinowska/PZG

Livescoring TUTAJ

 

DP World Tour Championship i The RSM Classic w Golf Channel Polska:

 

 

Czwartek 

DP World Tour Championship – runda 1  (LIVE) 10:00 – 14:00

The RSM Classic – runda 1 (LIVE) 18:00 – 21:00

Piątek

DP World Tour Championship – runda 1 i 2 (LIVE) 9:00 – 14:00

The RSM Classic – runda 1 i 2 (LIVE) 18:00 – 21:00

Sobota, 20 listopada:

DP World Tour Championship – runda 3 (LIVE) 10:00 – 14:00

The RSM Classic – runda 3 (LIVE) 19:00 – 22:00

Niedziela, 21 listopada:

DP World Tour Championship – finał (LIVE) 10:00 – 13:30

The RSM Classic – finał (LIVE) 19:00 – 22:00

Komentuje: Jacek Person

 

Zredagowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni