Fot: PZG

Adrian Meronk rozpoczyna batalię w finale Q-School!

W sobotę Adrian Meronk rozpocznie udział w finałowym etapie Q-School. Na hiszpańskim polu Lumine GC aż 156 graczy będzie walczyć o prawo do gry w European Tour. Czołowa „25” tego sześciodniowego turnieju otrzyma tzw. kategorię 17, pozwalającą na około 10 startów w sezonie w tej czołowej lidze Starego Kontynentu.

„Jutro o 10:50 zaczynam maraton golfowy i walkę o European Tour! To będzie długi tydzień, ale jestem gotowy do walki” – podkreślił 24-latek na swoim profilu w portalu Facebook.

Możiwość startu w ostatniej rundzie Qualifying School 24-letni wychowanek Toya GC uzyskał dzięki świetnemu występowi w rozegranym w Emiratach Arabskich turnieju Ras Al Khaimah Golf Challange. Drugim miejscem wywalczył pełne prawo startu w zawodowej lidze Challenge Tour 2018 i właśnie możliwość zmagań w Hiszpanii.

Po rywalizacji w Ras Al Khaimah Golf Challange Meronk startował jeszcze w Omanie, w  kończącym sezon Challenge Tour, turnieju NBO Golf Classic Grand Final. Zajął tam 11. miejsce. Tym samym trafiło do niego 10,2 tys. euro i tyle samo punktów rankingowych. Ostatecznie tegoroczny cykl drugiej europejskiej ligi zakończył na 30. pozycji rankingu Road to Oman. Czyli niezależnie od wyniku w Hiszpanii Polak będzie mógł się też starać o grę w niektórych turniejach European Tour – czołowa trzydziestka rankingu Road to Oman otrzymuje kategorię 18. w European Tour, która pozwala na start w turniejach z niższą pulą nagród i nie tak silnie obsadzonych.

Lumine Golf Club to zarządzany przez Troon Golf obiekt pod Tarragoną to jeden z czołowych hiszpańskich kompleksów golfowych. Znajdują się tutaj dwa 18-dołkowe pola mistrzowskie (Hills i Lakes) oraz 9-dołkowe, nazywane Ruins

Livescoring:

http://www.europeantour.com/europeantour/qualifying/season=2017/tournamentid=2017596/leaderboard/index.html#/leaderboard

 

Źródło: Anna Kalinowska/PZG

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni