Adrian Meronk. Fot. Dorota Kozakiewicz-Lejderman

Adrian Meronk jest już pełnoprawnym graczem Challenge Tour.

Adrian Meronk zajął 11. miejsce w NBO Golf Classic Grand Final – rozegranym w Omanie ostatnim turnieju tegorocznego cyklu Challenge Tour. Najlepszy polski golfista uplasował się na 30. pozycji rankingu Road to Oman.

 

Wychowanek wrocławskiego klubu Toya odnotował 281 uderzeń (-7) w czterech rundach na polu Al Mouj w Muskacie, a taki rezultat oznacza przeszło 10 tysięcy euro wygranej. W Omanie wynikiem -15  triumfował Francuz Clement Sordet, zdobywca przepięknej „hole in one”, który równocześnie zajął drugie miejsce w rankingu. Pierwsze miejsce w tabeli zachował Fin Tapio Pulkkanen. Najlepsza rankingowa „piętnastka” otrzymała automatyczną kwalifikację do European Tour.

 

 

„Kończę finał Challenge Tour na 11. miejscu. W Road to Oman zająłem 30. pozycję, co daje mi niepełny status na European Tour w 2018 roku. Jestem bardzo zadowolony z ostatnich dwóch turniejów i tego, co do tej pory osiągnąłem. Serdecznie dziękuję wszystkim za doping, który jest odczuwalny na każdym turnieju” – napisał Meronk na swoim profilu na Facebooku.

 

Multimedalista mistrzostw Polski ma wciąż otwartą furtkę do europejskiej pierwszej ligi. Wcześniej bowiem drugim miejscem w turnieju Ras Al Khaimah Golf Challange wywalczył pełne prawo startu w Challenge Tour 2018 oraz uzyskał możliwość udziału w finałowym turnieju tzw. Q-School (European Tour – Qualifying Schools). Najlepszych 25 uczestników zawodów, które zostaną rozegrane między 11 a 16 listopada (6 rund!) na hiszpańskim polu Lumine Golf Club w Tarragonie, zyska przepustkę do European Tour.

Podsumowanie przedostatniego turnieju Challenge Tour: Ras Al Khaimah Golf Challenge, w najbliższy czwartek, o godzinie 21.30! 

 

NBO Golf Classic Grand Final – wyniki
Road to Oman – ranking

 

Źródło: Polski Związek Golfa

 

 

 

 

 

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni