Mateusz Gradecki i Adrian Meronk. Fot: TopGolf

Adrian Meronk i Mateusz Gradecki zagrają w jednym turnieju Challenge Tour!

„To historyczny moment – od czwartku startuję w turnieju Turkish Airlines z cyklu Challenge Tour razem z moim przyjacielem Mateuszem Gradeckim. (…) postaramy się podwójnie o wysokie lokaty. Zapraszamy serdecznie wszystkich do śledzenia wyników i trzymania za nas kciuków” – napisał na swoim profilu facebookowym Adrian Meronk, który w tym sezonie posiada pełne prawo do gry do całego Challenege Tour.

Drugi z biało-czerwonych zawodowców, Mateusz Gradecki, wywalczył start w Turcji jeszcze jako amator, wygrywając w październiku 2017 MKV Turkish Amateur Open.

Obaj Polacy wraz z innymi zawodnikami poprowadzili w poniedziałek klinikę dla młodych tureckich adeptów golfa.

Jednak nie po raz pierwszy, na liście startowej Challenge Tour mamy co najmniej dwa polskie nazwiska. Należy tutaj wspomnieć chociażby o rozgrywanym w Polsce 2009 DHL Wrocław Open, z udziałem dwunastu rodaków, a także: 2009 SK Golf Challenge (Marcin Stelmasiak, Jacek Person), Allianz European de Lyon (Marcin Stelmasiak, Maks Sałuda),  2008 Ypsilon Golf Challenge by Alex Cejka (Marcin Stelmasiak, Kuba Ossowski) oraz 2008 Telenet Trophy (Marcin Stelmasiak, Kuba Ossowski).

Turkish Airlines Challenge, po trzyletniej przerwie na dobre powrócił do golfowego kalendarza w 2014 roku, a pierwsza edycja turnieju odbyła się w 2010 roku. Tegoroczna pula nagród to 200 000 euro, z których 32 000 euro przewidziano dla zwycięzcy.

Livescoring będzie dostępny TUTAJ.

 

#GoMeronk! #GoGradi!

 

Źródło: PZG

 

Fot: Adrian Meronk/ Facebook

 

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni