PAP/Tomasz Waszczuk

Adrian Meronk debiutuje w Open de Portugal!

Właśnie rozpoczyna się Open de Portugal, pierwszy w tym roku turniej European Tour i zarazem trzeci z cyklu Challenge Tour , w którym wystąpi, zajmujący obecnie 11 pozycję w rankingu Road to Oman – Adrian Meronk.

Open de Portugal to nietypowy turniej klasyfikowany  jednocześnie w obu cyklach: European Tour i Challenge Tour. W tym roku po raz pierwszy rozegrany zostanie na polu par 73 –  Morgado Golf Course, zlokalizowanym na południu Portugalii, w regionie Algarve , położony w dolinie pomiędzy  Portimao i Monchique.

Turniej Open de Portugal rozegrany został po raz pierwszy w 1953 roku i stał się częścią European Tour dwadzieścia lat później, podczas turnieju rozegranego na polu Penina Golf Club , umiejscowionego również w regionie Algarve. Od tego czasu turniej wędrował po 12 różnych polach, docierając w tym roku na pole Morgado.

W turnieju wystąpi cudowna mieszanka graczy młodych i gniewnych oraz tych dużo bardziej już doświadczonych.

Wystąpią tam między innymi takie gwiazdy jak: mistrz US Masters z 2003 roku, Kanadyjczyk Mike Weir, zwycięzca The Open z 1999 roku – Szkot Paul Lawrie, czy sześciokrotny tryumfator turniejów European Tour – Hiszpan Alvaro Quiros.

W roli lokalnego faworyta wystąpi, trzykrotny zwycięzca turniejów Challenge Tour – Ricardo Gouveia. Podziwiać będziemy mogli również innego Portugalczyka  – José-Filipe Lima, który w poprzednim sezonie awansował do European Tour. My oczywiście najbardziej kibicować będziemy polskiemu matadorowi – Adrianowi, który na szczęście w ostatniej chwili odzyskał zagubiony przez linie lotnicze bagaż!

Ponieważ Open de Portugal klasyfikowany jest w obu cyklach, oznacza to, jego tryumfator zyska prawo gry w European Tour do końca 2018 roku. Jest więc o co walczyć!

Start Adiana w czwartek o godz. 14.20  polskiego czasu i w piątek o godz. 9.20. W jego grupie grają również Duńczyk Jeff Winther i Szwed Niclas Johansson.

Trzymamy kciuki!

Autor: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni