Fot. Barclays Kenya Open

Adrian gotowy do walki na Challege Tour.

W czwartek, rozpocznie się inauguracyjny turniej serii Challenge Tour – Barclays Kenya Open, w którym udział weźmie najlepszy polski golfista, Adrian Meronk. Będzie to 50 edycja zawodów.

Rok temu na polu Muthaiga GC w Nairobi Adrian Meronk pokazał klasę, plasując się na 5 miejscu w tym jednym z najdłużej trwających turniejów w Afryce. Był to rewelacyjny początek sezonu dla Polaka.

W tym roku za Adrianem są już występy w Australii (ISPS Handa World Super 6 Perth z cyklu European Tour) i kontrolne starty w Portugalii (Palmares Classic VQuinta do Vale Classic – z cyklu Algarve Pro Golf Tour). Barclays Kenya Open to jego kolejny przystanek.

Na początku tygodnia pojawiła się także informacja od Mateusza Gradeckiego, że może i on wystartuje w tych zawodach po rozegraniu rundy kwalifikacyjnej. Mateusz znajdował się nn pierwszym miejscu listy rezerwowej. Jednak na liście startowej brak nazwiska drugiego Polaka, a Mateusz przenosi się jutro do Maroko, gdzie już od niedzieli rusza seria trzech turniejów Pro Golf Tour .

Lista startowa zawodów rozgrywających się na Muthaiga GC obejmuje 156 zawodników z blisko 30 krajów. Z okazji okrągłej, 50-tej rocznicy turnieju, organizatorzy zwiększyli pulę nagród z 220 tys. do 500 tys. euro, z czego 80 tys. trafi do zwycięzcy. Tym samym Kenya Open został najbardziej lukratywnym turniejem w całym cyklu Challenge Tour.

Barclays Kenya Open gromadzi golfistów z całego świata i jest obecnie drugim najstarszym wydarzeniem w ramach PGA European Challenge Tour w Kenii (od 1991 roku).

Po dwóch rundach zostanie przeprowadzony CUT, po którym 60 najlepszych wyników ( + remisy) awansują do finału.

Więcej o Barclays Kenya Open na oficjalnej stronia turnieju: www.kenya-opengolf.com oraz na stronie European Challenge Tour.

Livescoring: TUTAJ

 

Źródło: PZG

Fot. Barclays Kenya Open

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni