Adrian Otaegui. Estrella Damm Andalucia Masters golf tournament at Valderrama Golf Course in San Roque, southern Spain, 16 October 2022. EPA/A.Carrasco Ragel Dostawca: PAP/EPA.

Adrián Otaegui zwycięża w Valderramie

Adrián Otaegui ma na swoim koncie już cztery wygrane na DP World Tour. Żadna z nich nie może się jednak równać z tą najnowszą – wywalczoną w legendarnym Real Club Valderrama, który jest mekką każdego europejskiego golfisty, a zwłaszcza każdego Hiszpana.  

To było bardzo przekonujące zwycięstwo – Adrian wygrał w Estrella Damm Andalucia Masters z sześcioma uderzeniami przewagi, przesuwając się na dziesiąte miejsce w rankingu DP World Tour i 95. na świecie. Otaegui rozpoczynał rundę finałową sześć strzałów przed resztą stawki i wyczarował na zakończenie świetną rundę 68, dającą rezultat 19 poniżej par – będący nowym rekordem turnieju. Pobił on poprzedni rekord siedmioma uderzeniami, będący w posiadaniu Sergio Garcíi od 2018 roku.

„Jestem bardzo, bardzo dumny. Czuję się tak bardzo szczęśliwy, odnosząc pierwsze zwycięstwo w Hiszpanii, na moim ulubionym polu w Hiszpanii. To po prostu niewiarygodne. Jestem bardzo, bardzo zadowolony ze wszystkiego, tydzień udał się idealnie” – powiedział Otaegui, wygrywając po raz pierwszy od Scottish Championship w 2020 roku.

Jestem dumny ze sposobu, w jaki sobie dziś radziłem. To był mój pierwszy raz, kiedy wygrywałem z tak dużą przewagą. Plan polegał na tym, aby zacząć od mocnego startu, zapomnieć o różnicy uderzeń, którą miałem i spróbować dzisiaj pokonać innych. Do samego końca grałem bardzo dobrze. Próbowałem trzymać się założeń i uważam, że poradziłem sobie całkiem dobrze.”

Joakim Lagergren zajął drugie miejsce po identycznym wyniku rundy finałowej jak zwycięzca. Pozwoliło mu to dynamicznie wspiąć się w rankingu ligi. Szwed rozpoczynał sklasyfikowany na 127 pozycji tydzień wcześniej, ale po imponującym występie w Sotogrande awansował do pierwszej pięćdziesiątki.

Australijczyk Min Woo Lee był kolejne trzy strzały dalej, zajmując samodzielne trzecie miejsce.

Lee finiszował dwa uderzenia przed lokalnym faworytem, rodowitym Merbellczykiem – Angelem Hidalgo, którego czwarte miejsce przeniosło na 88. miejsce w rankingu i który z trudem powstrzymywał łzy wzruszenia jeszcze zanim wkroczył na ostatni green turnieju.

Po raz trzeci w tym turnieju grał Adrian Meronk. Za pierwszym razem nie przeszedł przez cut, rok temu był 25, a tym razem po rundach 75-69-70-74 zakończył walkę na pozycji 45. W tym tygodniu Adrian odpoczywa, pomijając występ w ostatnim w tym roku turnieju na ziemi hiszpańskiej, w Mallorca Golf Open. Do akcji powróci jednak bardzo, bardzo wkrótce…

Na czele rankingu DP World Tour wciąż bryluje Rory McIlroy, który utrzymał prawie tysiąc punktów przewagi nad Mattem Fitzpatrickiem, po tym, jak mistrz US Open nie zdołał przejść przez cut.

www.europeantour.com/dpworld-tour/rankings/overview/rankings/

Podium zamyka Nowozelandczyk Ryan Fox, sadowiący się przed Viktorem Hovlandem i Willem Zalatorisem. Adrian Meronk po rozegraniu 21 turniejów utrzymuje fantastyczną ósmą pozycję.

 

Zestawienie naszych transmisji w tym tygodniu:

 

Czwartek i piątek:

DP World Tour: Mallorca Golf Open – runda 1 i 2 (RE-LIVE) 19:00 – 21:00

PGA TOUR: THE CJ CUP in South Carolina – runda 1 i 2 (LIVE) 21:00 – 00:00

Sobota:

Mallorca Golf Open – runda 3 (LIVE) 14:00 – 18:00

THE CJ CUP in South Carolina – runda 3 (LIVE) 21:00 – 00:00

 

Niedziela:

DP World Tour: Mallorca Golf Open – finał (LIVE) 13:30 – 17:30

PGA TOUR: THE CJ CUP in South Carolina – finał (LIVE) 20:30 – 23:30

Komentuje: Jacek Person.

 

Napisała: Kasia Nieciak

GOLF NA ŚWIECIE
Partnerzy oficjalni