Adrian Meronk. Abu Dhabi HSBC Championship. Fot. Matthew Tipper

MERONK ROZPOCZYNA SEZON W ABU DHABI

W czwartek Adrian Meronk wystartuje w Abu Dhabi HSBC Championship, rozpoczynając tym samym swój trzeci  sezon w pierwszej lidze zawodowego golfa. To mocny początek roku, zważywszy na fakt, że turniej wliczany jest do prestiżowego Rolex Series.

 

Turniej odbędzie się na fantastycznym polu Yas Links, które pierwszy raz będzie gospodarzem zawodów z cyklu DP World Tour – znanego wcześniej jako European Tour.

 

 

Na polu nie zabraknie takich gwiazd, jak Collin Morikawa, Adam Scott, Henrik Stenson, Danny Willett, Pádraig Harrington, Rory McIlroy, Tyrrell Hatton, Tommy Fleetwood, Shane Lowry Lee Westwood, Viktor Hovland, Ian Poulter i Bernd Wiesberger.

 

 

Zagra również legenda European Tour – Colin Montgomerie! 

 

 

Po świątecznej przerwie Meronk poleciał do Dubaju, gdzie od 8 stycznia przygotowywał się do nadchodzących startów. Pod okiem Matthew Tippera trenował w Jumeirah Golf Estate.

 

 

To były solidne dni. Głównym celem była poprawa techniki pitchingu, aby skrócić backswing i tym samym uzyskać większe podparcie ze strony ciała. Było intensywnie – trenowaliśmy w krótkich sesjach, ale w bardzo dużym skupieniu. Za nami wiele ćwiczeń i testów, dopóki nie uzyskaliśmy oczekiwanych efektów. Oczywiście technika długiej gry pozostaje taka sama. Skupiliśmy się na upewnieniu, że podstawy są solidne, ponieważ to rdzeń techniki Adriana. Przy jego wzroście postawa i ruchy ciała są kluczowe” – opisywał Matthew.

 

 

Yas Links to pole otwarte w 2010 roku, a zaprojektowane przez Kyle’a Phillipsa, opisane przez swojego twórcę jako pierwszy prawdziwy links na Bliskim Wschodzie. Pole to sklasyfikowane zostało na 48 pozycji w rankingu Golf Digest: „Global Top 100 courses”.

 

 

Par 72, którego zbudowanie zajęło trzy lata, gra w tym tygodniu 7425 jardów i może wydłużyć się do 7450 jardów. Leży po drugiej stronie autostrady od toru wyścigów samochodowych Yas marina, z ośmioma dołkami – w tym trzema z czterech najkrótszych na karcie (8, 13 i 17) – biegnących wzdłuż linii brzegowej.

 

 

Abu Dhabi Championship zostanie rozegrany po raz siedemnasty. W ubiegłym roku, gdy turniej odbywał się w Abu Dhabi Golf Club sumą -18 triumfował Tyrrell Hatton.

 

https://twitter.com/DPWorldTour/status/1483332877588873219?s=20

 

Rok wcześniej, również w Abu Dhabi Golf Club, wygrał Lee Westwood, finiszując z wynikiem -19. Adrian też wtedy startował, debiutując w turnieju rangi Rolex Series, ale po rundach 74 i 73 nie przeszedł przez cut.

 

golfchannel.pl/?news=meronk-w-abu-dhabi

 

 

Wydarzeniu będzie towarzyszył zaplanowany na sobotę Ladies’ Day z licznymi atrakcjami dla kobiet, w tym akademią gry w golfa. Niedziela ma być za to dniem pełnym atrakcji dla rodzin.

Kolejnymi startami Adriana będą: Slync.io Dubai Desert Classic (27-30 stycznia), również Rolex Series, a potem Ras al Khaimah Championship (3-6 lutego) i Ras al Khaimah Classic (10-13 lutego). Warto przypomnieć, że w tym sezonie Meronk startuje z 10. kategorią turniejową, co oznacza, że może brać udział w każdych zawodach DP World Tour, łącznie z Rolex Series, bez ryzyka, że spadnie na listę rezerwową.

 

 

Adrian rozpocznie pierwszą rundę o godzinie 5.50 czasu polskiego, a drugą, z dziesiątego tee, o 10.15. Przez pierwsze dwa dni razem z Polakiem zagrają: Anglik Chris Wood i reprezentant gospodarzy Ahmed AL MUSHARREKH.

 

https://twitter.com/DPWorldTour/status/1483410553854959619?s=20

 

Livescoring: TUTAJ

 

*

 

Abu Dhabi HSBC Championship i The American Express w Golf Channel Polska

 

Czwartek i piątek:

Abu Dhabi HSBC Championship – runda 1 i 2 (RE-LIVE) 19:00 – 22:00

The American Express – runda 1 i 2 (LIVE) 22:00 – 00:30

Sobota i niedziela:

Abu Dhabi HSBC Championship – runda 3 i 4 (LIVE) 10:00 – 14:00

 The American Express – runda 3 i 4 (LIVE) 21:00 – 00:30

Komentuje: Jacek Person

 

fot. Matthew Tipper

Źródło: PZG/Anna Kalinowska

Zredagowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni