5 Stars Junior Cup by Adrian Meronk

Trzy dni doskonałej pogody, niemal 80 młodych zawodników – tak wyglądały czwarte rozgrywki 5 Stars Junior Cup by Adrian Meronk, na polu Mazury Golf & Country Club.

Ponownie turniej miał międzynarodową obsadę, a wśród uczestników było też sporo reprezentantów kadry narodowej. Wyniki, jakie uzyskiwali niektórzy zawodnicy budziły podziw wśród widzów i obserwatorów turnieju, którzy z tarasu domu klubowego przyglądali się zawodom.

Najwięcej emocji dostarczył dzień trzeci, kiedy to jedni zawodnicy nadrabiali straty z dwóch dni, a w tym czasie liderzy z dwóch wcześniejszych rund próbowali utrzymać swoje prowadzenie w poszczególnych klasyfikacjach. Tym samym na końcowej tablicy wyników nie zabrakło niespodzianek.

W turnieju 5 Stars 19-25 po pierwszym dniu liderem by Szymon Chamera, grając dwa uderzenia poniżej par. Tuż za nim z dwoma uderzeniami straty uplasował się Kamil Nowak, grając na par. Pochodzący z Holandii Jim Wouudenberg zagrał 77 uderzeń i zajmował trzecią pozycję.

Drugiego dnia jednak to właśnie Woundenberg zaatakował pozycję lidera, grając 4 uderzenia poniżej par. Chamera i Nowak zagrali po 80 i znaleźli się kolejno na drugim i trzeci miejscu.

Rozstrzygnięcie przyniosła finałowa runda, w której ponownie najlepiej poradził sobie reprezentant Holandii. Notując 73 uderzenia, utrzymał pierwsze miejsce. Nawet bardzo dobra runda Kamila Nowaka – 69 uderzeń – nie mogła już tego zmienić. Trzecie miejsce zajął Łukasz Bogusz.  Szymonowi Chamerze zabrakło jednego uderzenia by znaleźć się na podium.

W turnieju 5 Stars Junior Cup by Adrian Meronk nagłych zwrotów akcji także nie zabrakło, zwłaszcza gdy mówimy o kategorii WAGR. Pierwszego dnia najlepszy rezultat dnia uzyskał członek kadry narodowej Antoni Hawkins, który zanotował 69 uderzeń, nie popełniając przy tym błędów i zapisując dodatkowo na karcie wyników 3 birdie. Antoni wysunął się na prowadzenie zarówno w swojej grupie wiekowej (U15) jak i w klasyfikacji WAGR.

Drugi najniższy wynik tego dnia uzyskał inny członek kadry narodowej Konstanty Łuczak grając równo na par. Zanotował na swoim koncie 5 birdie i 4 bogeye oraz jednego doubla. 3 uderzenia różnicy pomiędzy tymi zawodnikami utrzymały się także po drugiej rundzie, w której zarówno Hawkins jak i Łuczak uzyskali identyczne wyniki.

Decydujący okazał się dzień trzeci, w którym Konstanty Łuczak zagrał fenomenalną rundę – 67 uderzeń, 5 poniżej par. Antoni Hawkins zagrał na plus dwa, co nie wystarczyło, aby utrzymać prowadzenie. Konstanty uzyskał jedno uderzenie przewagi i tym samym to on znalazł się na pierwszym miejscu w klasyfikacji WAGR i zajął pierwsze miejsce w kategorii chłopców poniżej 18 roku życia.

W tej kategorii wiekowej na drugim miejscu znalazł się Carlos Delicado, a na trzecim Leon Krawczyk. Wśród piętnastolatków za Hawkinsem na drugim miejscu znalazł się Antoni Fijałkowski, a trzecie miejsce należy do Wojciecha Grzegorzka.

Emocjonująco było także w grupie dziewcząt, wśród których rywalizacja do rankingu WAGR rozstrzygała się w grupie U18. Po pierwszej rundzie na prowadzeniu była reprezentantka Turcji Zaynep Sualp, która zagrała na jeden powyżej par. Za nią zaledwie z jednym uderzeniem straty była Martyna Muchajer. Drugi dzień rozgrywek odwrócił kolejność. Sualp zagrała 80 uderzeń, a Muchajer 78 i tym samym wysunęła się na prowadzenie z jednouderzeniową przewagą. I tu także trzecia runda okazała się decydująca.

Lepszy wynik o dwa uderzenia tego dnia uzyskała zawodniczka z Turcji, tym samym zapewniła sobie pierwsze miejsce w klasyfikacji WAGR oraz w grupie U18. Drugą lokatę uzyskała Martyna Muchajer , a trzecia w tej kategorii wiekowej była Lara Sorguc.

W grupie piętnastolatek zwyciężyła Aleksandra Buczkowska, przed Aleksandrą Winkowską.

Wśród 12 letnich chłopców bezkonkurencyjny okazał się reprezentant Turcji Ali Evyap, który z 9 – uderzeniową przewagą pokonał Theo Oderine’a. Trzeci był Franciszek Bancerz.  W tej samej grupie wśród dziewcząt zwyciężyła także reprezentantka Turcji Ada Narin, przed Julią Fijałkowską i Natalią Domańską.

Wśród dzieci poniżej 10 roku życia z wynikiem -7 zwyciężył reprezentant Mazury Golf – Nikodem Orłowski. Za nim uplasowali się Jan Styczek i Krzysztof Bereszyński.

Ostatni turniej z cyku 5 Stars Junior Cup by Adrian Meronk odbędzie się na polu Wrocław Golf Club w dniach 13-15 października. Gościć będzie na nim sam Adrian Meronk!

 

Źródło: Anna Maliszewska

Zdjęcia: Marek Darnikowski

Zredagowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni