Polki trzecie w European Ladies’ Team Shield Championship!

Ostatni mecz z reprezentacją Grecji w walce o brązowe medale European Ladies’ Team Shield Championship  zakończył się wygraną polskiej drużyny w składzie: Dominika Gradecka, Dorota Zalewska, Nicole Polivchak i Maria Żrodowska.

Czwarta edycja tego turnieju odbyła się w Chorwacji, na polu golfowym pod Zagrzebiem Riverside Golf (par 72).

Do fazy meczowej (od razu do ½ finałów) Polki awansowały z pierwszego miejsca w klasyfikacji drużynowej stroke play, o czym pisaliśmy TUTAJ. W pierwszym koszyku rywalizowały także drużyny z Luksemburga, Węgier, Grecji, Łotwy i Serbii.

W półfinale biało-czerwone spotkały się z Serbkami, które po stroke play były na 4 pozycji, a dzień wcześniej wygrały z Luksemburgiem 3:0. Swój singiel wygrała Dorota Zalewska wynikiem 7&6 i był to jedyny punkt zdobyty w tym meczu, Nicole Polivchak przegrała 4&3, a foursome Dominika Gradecka-Maria Żrodowska uległ serbskiemu duetowi 4&2.

Niedzielna walka o brązowe medale stoczyła się z Greczynkami (3 miejsce po stroke play, wygrana z Węgrami 2:1 i przegrana z Łotwą 1:2). Polskie rozstawienie zawodniczek było takie jak w poprzednim meczu. Foursome Gradecka-Żrodowska zwyciężył z helleńskimi reprezentantkami 5&3. Zalewska ponownie wygrała swój singiel 2&1, a Polivchak zremisowała. Wynikiem 2,5:0,5 Polski stanęły na trzecim stopniu podium European Ladies’ Team Shield Championship.

Zwyciężyła reprezentacja Serbii, która w finale pokonała Łotyszki 2:1.

Wyniki: TUTAJ

 

Źródło: PZG

Fot. Alvin Brasseaux

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni