Fot: Amber Baltic

30 lat Polskiego Związku Golfa!

Dokładnie 30 lat temu, w sobotę 31 lipca 1993 roku, odbyło się zebranie założycielskie Polskiego Związku Golfa.

 

LEADERBOARD Polonia Cup

LEADERBOARD Turniej 30-lecia PZG

 

Wzięli w nim udział Bożena Karmelitow i Krzysztof Chojnacki z Gdańskiego Golf & Country Club, Franciszka Cichosz i Leszek Miłosz z Amber Baltic Golf Club, Andrzej Strzelecki i Ryszard Gacke z First Warsaw Golf & Country Club.

W Warszawie powołano pierwszy zarząd, w którym znaleźli się Krzysztof Chojnacki jako wiceprezes, Ryszard Gacke został sekretarzem generalnym, a Franciszka Cichosz skarbnikiem. Stanowisko prezesa nie zostało obsadzone aż do 1994 roku, kiedy to pierwszym w historii prezesem zarządu PZG został Waldemar Dąbrowski.

Oficjalna rejestracja PZG w Urzędzie Kultury Fizycznej i Turystyki nastąpiła 6 września 1993 roku. Jesienią tamtego pamiętnego roku nasz związek dołączył do Europejskiej Federacji Golfa.

Gala 30-lecia PZG zaplanowana jest na najbliższą sobotę. Jej miejsce jest nieprzypadkowe – wydarzenie, na którym wręczone zostaną jubileuszowe medale oraz odznaki ministerstwa sportu i turystyki odbędzie się w Międzyzdrojach, w salach bankietowych hotelu Vienna House by Wyndham Amber Baltic Międzyzdroje.

Od najbliższej środy do piątku na polu w Kołczewie odbędzie się 28. Polonia Cup, najstarszy cykliczny polski turniej dla amatorów.

Tuż po nim rozpocznie się Turniej 30-lecia PZG, rozgrywany w formacie greensome, na zaproszenia. Natomiast niedziela to już integracyjny Turniej o Puchar Prezesów PZG.

 

Amber to o symboliczne miejsce – jedno z trzech najstarszych osiemnastodołkowych pól w kraju, a równocześnie nasz członkowski klub, który wraz z First Warsaw i Postołowem był założycielem PZG. Organizacja jubileuszu federacji w tym miejscu dla wielu osób będzie okazją do nostalgicznej podróży w czasie, do powspominania pionierskich czasów na polu, które wychowało niejednego gracza z grona tych, którzy zapisywali karty naszej historii – przypomina obecny prezes zarządu PZG Radosław Frańczak, wspominając, że ABGC był także gospodarzem pierwszych mistrzostw Polski.

 

Źródło: PZG/Anna Kalinowska
Zdjęcie: Amber Baltic 

 

Zredagowała: Kasia Nieciak

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni