25-lecie PGA Polska!

W czwartek z inicjatywy PGA Polska, w Polskiej Agencji Prasowej odbyło się spotkanie z okazji 25-lecia Stowarzyszenia Instruktorów Golfa PGA Polska. Spotkanie zostało podzielone na dwie części – konferencję prasową o charakterze sprawozdawczo-informacyjnym oraz na debatę golfową. Była to również inauguracja roku golfowego, a także zapowiedź najważniejszego turnieju golfowego w Polsce – Polish Open.

W konferencji wzięli udział dwaj najlepsi polscy, zawodowi golfiści – Mateusz Gradecki i Adrian Meronk, którzy opowiedzieli o swojej karierze golfowej oraz o planach na najbliższe lata.

 

Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie stoją

 

Prezes PGA Polska, Jarosław Sroka, przybliżył historię Stowarzyszenia, powiedział o znaczącej roli PGA Polska w rozwoju polskiego golfa oraz o najwyższych kwalifikacjach trenerów, którzy są naturalnymi ambasadorami golfa w kraju. Prezes Sroka zaznaczył również, że wdrożenie najwyższych standardów edukacyjnych zapewniło PGA Polska miejsce w golfowej czołówce najbardziej rozwiniętych państw świata.

 

Obraz może zawierać: 4 osoby

 

Celem Stowarzyszenia na najbliższe lata jest utrzymanie ścisłej współpracy z PGAs of Europe oraz z Polskim Związkiem Golfa, którego prezes, Marek Michałowski, również brał udział w konferencji. Jak podkreślał prezes PZG – obserwujemy nieustający wzrost liczby aktywnych golfistów w kraju, co świadczy o rozwoju golfa w Polsce.

Szczegółowa relacja z konferencji i debaty ukaże się już niebawem.

 

Źródło i zdjęcia: PGA Polska

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni