Fot: Amber Baltic

Amber Baltic Golf Club obchodzi 25 – lecie!

Nie do wiary, że upłynęło już 25 lat działalności Amber Baltic Golf Club. To kawał historii polskiego golfa! Bardzo wielu polskich golfistów stawiała swoje pierwsze golfowe kroki właśnie w Kołczewie, fascynując się nie tylko samą grą, ale także pięknymi krajobrazami i serdecznością ludzi grających tutaj w golfa.

Projektantem pola golfowego Amber Baltic był Francuz Pierre Delacour. Ostatecznie budowa została zakończona przez wiedeńską pracownię architektoniczną Hansa Georga Erhardta. 25 lat temu była to jedna z większych inwestycji na wybrzeżu zachodniopomorskim. Dr Franz Jurkowitsch, prezes Warimpexu zrealizował pomysł pierwszego czterogwiazdkowego hotelu w Międzyzdrojach – Amber Baltic. Uzupełnieniem dla hotelu było pole golfowe.

 

 

Już w lipcu 1991 roku otwarto driving range i grano na 9-dołkowym polu w Kołczewie, jednakże oficjalne otwarcie pola golfowego nastąpiło latem 1993 roku. Pierwszym zatrudnionym instruktorem golfa był Szkot Peter Walker, drugim – Czech Jaroslav Peterka, a w 1994 roku Head Pro został Marek Sokołowski. Pierwszym członkiem Amber Baltic Golf Club był Romuald Szperliński. Na początku swojego istnienia klub golfowy zrzeszał 15. członków, w tym 95% obcokrajowców.

W Amber Baltic zaczęła się historia polskiego golfa. Od 1994 roku roku odbywały się w Kołczewie pierwsze w Polsce turnieje golfowe rangi Mistrzostw Polski oraz turniej Polonia Cup, którego dwudziesta trzecia edycja odbyła się w sierpniu tego roku. Amber Baltic był gospodarzem m.in. pierwszych Otwartych Mistrzostw Polski i pierwszych Otwartych Mistrzostw Polski Amatorów, Międzynarodowych Amatorskich Mistrzostw Europy Kobiet, Mistrzostw Europy Drużyn Chłopięcych oraz EGA Challenge Trophy – Boys.

 

 

To jeden z dwóch najstarszych klubów w Polsce, będący miejscem magicznym, pozostającym w pamięci na długie lata. Z okazji Jubileuszu XXV-lecia, Amber Baltic Golf Club życzy wszystkim Golfistom satysfakcji z golfowych zmagań oraz wielu spotkań w gronie przyjaciół.

 

Napisała: Gosia Marchelak / Amber Baltic GC

 

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni