2017 Westbury, New York. (Photo by Jamie Squire/Getty Images)

Temperatura rośnie!

Po pierwszym turnieju tegorocznych FedExCup Playoffs, gdzie emocje poszybowały do stratosfery chwilkę musieliśmy zaczekać na ciąg dalszy uczty z najlepszymi golfistami świata. Wyjątkowo w tym tygodniu, ze względu na obchodzony w poniedziałek Labour Day – czyli amerykańską wersję Święta Pracy, kolejny turniej rozpoczyna się w piątek.

Druga odsłona  FedExCup Playoffs – Dell Technologies Championship nie przenosi się zbyt daleko. Oczywiście w amerykańskiej skali. Po turnieju The Northern Trust, rozgrywanym na polu Glen Oaks Club, w Nowym Jorku, tym razem podziwiać będziemy rozgrywki w Bostonie, na polu TPC Boston, par 71, które prawie każdego roku przechodzi jakieś kosmetyczne zmiany. Tym razem poprawiono dołki 12 i 13.

Spośród 100 najlepszych graczy rankingu FedExCup, którzy mogą wystąpić w turnieju, trzech z nich niestety tam nie zobaczymy. Henrik Stenson- pozycja 22 w  FedExCup- ma problem  z prawym kolanem.  Brandt Snedeker – P68 – ma kontuzję stawu skokowego,  J.B. Holmes – P88 wycofał się nie podając przyczyny, a Scott Piercy-P94 ma problemy z ramieniem.

Oprócz wymienionych, na starcie ma stawić się pozostałych 96 graczy.

Czas od piątku umilą nam między innymi::

Monumentalny Dustin Johnson, który jeśli jest w swojej formie A, wówczas po prostu nie ma na niego mocnych! Do tej pory trzykrotnie był w najlepszej dziesiątce na TPC Boston. W tym roku zwyciężał 4 razy!

Jordan Spieth – tydzień temu roztrwonił trzypunktową przewagę sprzed rundy finałowej i przegrał dogrywkę z Dustinem. Poza tym, zdolny do wszystkiego.

Rickie Fowler– bożyszcze nastolatek i ze względu na interesujące obuwie- ulubieniec guru od przygotowania fizycznego i świetnego komentatora golfowego- Filipa Naglaka. Rok temu raczej bezskutecznie (T46) bronił tutaj tytułu. W tym roku powinien być skuteczniejszy-w ostatnich siedmiu startach był aż pięć razy w  top 10.

Paul Casey- P5 w Glen Oaks, specjalista od równej gry. Solidny do bólu.

Rory McIlroy – dwukrotny zwycięzca i lider wszechczasów w zarobkach na TPC Boston. W tym roku zmaga się z permanentną kontuzją żebra

Patrick Reed- top5 w ostatnich dwóch turniejach Dell TC. P10 w The Northern Trust.

Na czele rankingu FedExCup znajduje się Dustin Johnson, przed Jordanem Spiethem i Justinem Thomasem!

 

Transmisja w Golf Channel Polska:

Piątek, sobota- od 21.00

Niedziela- od 19.00

Poniedziałek- już od 17.30!

Komentują lekko i fachowo: Jacek PersonPiotr du Château

Warto zobaczyć, warto posłuchać!

 

 

Tekst: Kasia Nieciak

GOLF NA ŚWIECIE
Partnerzy oficjalni