Za nami 1st Golf Indoor Polish Championship 

Zakończył się 1st Golf Indoor Polish Championship, pierwszy w Polsce i jeden z pierwszych w Europie turniej na TrackManach. W zawodach, zorganizowanych przez Studio Gwiażdzsta 5 w Warszawie, wzięło udział 120 zawodników, którzy przez ponad 4 tygodnie rozgrywali 4 rundy na polach golfowych na całym świecie.

 

W kilkunastu centrach komercyjnych z symulatorami w całej Polsce oraz na symulatorach prywatnych w identycznych warunkach zawodnicy walczyli o tytuł najlepszego wśród Pro, wśród amatorów brutto – wśród mężczyzn i kobiet oraz w dwóch kategoriach netto wśród kobiet i mężczyzn.

 

W zawodach wzięli udział zawodnicy z całej Polski, wśród nich także znani i lubiani ambasadorowie golfa – Jurek Dudek, Rafa Bryndal czy Karol Okrasa, który dopiero co rozpoczął swoją golfową przygodę. Przez 4 tygodnie golfiści grali na polu Budersand w Niemczech, Quail Hollow w USA, u gospodarza The Open w Royal Birkdale w Wielkiej Brytanii oraz na Bear Dance w USA.  Pola nie były łatwe, co potwierdzają sami zawodnicy. Ustawienia pól również wpływało na rywalizację, w związku z tym niektóre rundy budziły sporo emocji. Mimo wszystko niektórym zawodnikom udało się rozegrać rundy poniżej par pol.

 

Już na samym początku, w pierwszej rundzie, fenomenalny rezultat uzyskał Mateusz Korzuch, grając 5 uderzeń poniżej par, uzyskując prowadzenie pośród Pro. Wśród amatorów bezkonkurencyjny okazał się Jan jr Szmidt, który zagrał wówczas -3. Juniorka Kinga Kuśmierska zanotowała jedno uderzenie poniżej par i tym samym pewnie objęła pozycję liderki wśród Pań. Kwalifikacja zmieniała się wielokrotnie, niektórzy zawodnicy, jak np. Oskar Zaborowski grali cały turniej równo, inni notowali bardzo niskie a zaraz potem zdecydowanie za wysokie wyniki. Liderzy z pierwszej rundy w większości przypadków cały czas utrzymywali się w top 3 w swoich kategoriach.

 

Rozstrzygnięcie przyniosła runda na Bear Dance, z którym najlepiej poradził sobie amator z Kalinowych Pól – Kamil Nowak, grając trzy uderzenia poniżej par, jednak nie pozwoliło mu to objąć prowadzenia nad najlepszym w turnieju Janem Jr Szmidtem, który cały turniej zakończył z wynikiem 287 uderzeń brutto (z 12 uderzeniami przewagi do następnego amatora mężczyzny w klasyfikacji). Wśród kobiet najlepszy wynik brutto uzyskała bezkonkurencyjna Kinga Kuśmierska z rezultatem 297 uderzeń. Taki sam wynik zanotował Oskar Zaborowski i to on triumfuje w kategorii Pro.

 

W kategorii netto w niższej grupie hcp 0-20 zdecydowaną pozycję lidera ma Michał Zawistowski, a wśród Pań Kinga Kuśmierska (nie była ona jednak nagradzana w tej kategorii gdyż zwyciężyła w kategorii brutto), więc pierwsza lokata należy do Aleksandry Wójcikowskiej. W grupie 20,1-36 pierwsze miejsce wyłoniono countbackiem, zwycięzcą okazał się Bartłomiej Bolek, przed Patrykiem Mazurkiewiczem, a wśród Pań najlepsza okazała się Ewa Wójcikowska. Turniej odbył się w następujących centrach komercyjnych: Studio Gwiaździsta 5, Warszawa,  Centrum Golf, Warszawa,  Golfteam, Katowice, Black Water Links, Poznań, Studio Gwiaździsta 5 Elbląg, Symulatorgolfawroclaw, Wrocław,  Wawa Golf, Warszawa, Golf Teaching and Research Center – 19dolek.pl, Gdańsk, Studio Gwiaździsta 5 – Zielona Góra, Golf Garden, Warszawa,  Dworska 4 Golf, Kraków, Silva Golf, Warszawa, Mazury Golf– Kamil Tatarczuk, Naterki, Hole in One, Szczecin

 

Sponsorami głównymi turnieju byli Fortuna oraz Ipopema TFI, Partnerami głównymi: Kempa i Spalding, Landsberg oraz Intercars Program flotowy. Wsparcie zapewnili także Kaddey, Dr Irena Eris,  GolfTeam, Infemini, Browar Błonie, Beauty Skin, Holiday Inn Józefów, DZP kancelaria, a partnerem logistycznym był DPD. Patronat honorowy objęli TrackMan, PGA Polska oraz Golf Booking, natomiast partnerami medialnymi zostali Golf&Roll, Golf Channel Polska oraz TopGolf. Dziękujemy salonowi Ferrari Warszawa za ufundowanie nagrody specjalnej oraz ugoszczenie studia finałowego.

 

Wyniki turnieju :

PRO:

 1. Oskar Zaborowski z wynikiem 297 uderzeń
 2. Michał Guzowski z wynikiem 299 uderzeń

3 Michał Karczmarczyk z wynikiem 302 uderzeń

AMATORZY mężczyźni

 1. Jan jr Szmidt z najlepszym wynikiem turnieju 287 uderzeń

AMATORZY kobiety:

1.Kinga Kuśmierska  z wynikiem 297 uderzeń

W kategorii netto w grupie HCP 0-20 wśród mężczyzn,

1.Michał Zawistowski z wynikiem 286 uderzeń netto

 1. David Shinto z wynikiem 292 uderzeń netto
 2. Adam Dobrowolski z wynikiem 293 uderzeń netto

Tu 2 miejsce zajął Jan jr Szmidt ale ponieważ nagrodzony został w kategorii brutto nie jest nagradzany w netto.

W kategorii netto w grupie HCP 0-20 wśród kobiet

 1. Aleksandra Wójcikowska z wynikiem 311 uderzeń
  Kinga Kuśmierska nie jest klasyfikowana w netto, gdyż uzyskała nagrodę główną w brutto

W kategorii netto w grupie HCP 20,1-36 wśród mężczyzn

1.Bartłomiej Bolek z wynikiem 278 uderzeń netto

2.Patryk Mazurkiewicz z wynikiem 278 uderzeń netto  (przegrał countbackiem, który rozstrzygnęło dopiero 6 ostatnich dołków ostatniej rundy! )

 1. Cezary Kaczmarek z wynikiem 284 uderzeń netto


W kategorii netto w grupie HCP 20,1-36 wśród kobiet

 1. Ewa Wójcikowska z wynikiem 311 uderzeń netto
 2. Magdalena Alama Bertel z wynikiem 337 uderzeń netto
 3. Beata Nicgorska z wynikiem 349 uderzeń netto

.

W tej kategorii 2. miejsce zajęła Joanna Świderek, ale z racji iż jest organizatorem turnieju zrzekła się swojej nagrody na rzecz kolejnej pani w klasyfikacji.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy zawodnikom za udział w turnieju. Organizatorzy- Studio Gwiaździsta 5 – już myślą o kolejnej edycji w przyszłym roku.

 

 

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni