Marek Darnikowski

Tryumf drużyny Kuby Ufnala w Pro-Am AMC Aviation PGA Polska!

Na cudnym polu Rosa Private Golf Club, w burzliwych okolicznościach przyrody odbyła się pierwsza odsłona drugiego w tym roku turnieju BMW PGA Polska Tour. W turnieju Pro-Am, będącego przygrywką przed AMC Aviation PGA Polska, z kosmicznym wynikiem 24 uderzeń poniżej par zwyciężyła drużyna Kuby Ufnala.

Jak na gorąco relacjonował dumny dowódca zwycięskiej drużyny, w której skład wchodzili jeszcze Jan Szałagan, Cezary Śmigielski oraz Robert Ginter: „Dobrze grałem zarówno ja, ale przede wszystkim moja dzielna drużyna.” Kuba zagrał trzy birdie, co na pewno jest miłym doświadczeniem.

Już sam format turnieju zachęcał do wykręcania dobrych wyników. Z czterech wyników stroke play netto, na każdym dołku wybierane były dwa najlepsze wyniki. Dużo punktów przyniósł drużynie również zabieg, w którym Cezary Śmigielski zdecydował się grać z białych tee, co w skomplikowanych przeliczeniach uwzględniających slope rating, dało mu kilka uderzeń handicapowych! Fakt, że grał on tego dnia koncertowo tylko podkręcał rezultaty drużyny.

Drugie miejsce zajęła ekipa pod batutą Martyna Proctora- zwycięzcy pierwszego w tym roku turnieju z cyklu BMW PGA Polska Tour, rozgrywanego na gościnnych fairwayach Gradi Golf Club. Fantastyczny wynik -20 wyczarowali wspólnie z Martynem: Marek Sowa, Dariusz Bujak i Paweł Purgal.

Trzecie miejsce (-16) zdobyli Jarosław Lenart, Janusz Biliński, Grzegorz Putko oraz Olaf Nincevic.

Sporym wyzwaniem była tego dnia pogoda. Krążące w okolicach Częstochowy burze dwukrotnie zmuszały organizatorów do przerwania gry. Na szczęście na sobotę i niedzielę zaplanowana jest już spokojniejsza aura. Może co prawda popadać w sobotę, ale powinno obyć się bez burz aż do zakończenia turnieju.

Przed nami dwa dni zmagań turnieju głównego, przed którymi Kuba czuje się: „Wspaniale”. Zawodowcy rywalizować będą o sławę i nagrody pieniężne, amatorzy powalczą również o sławę, ale też cenne puchary i atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Dodatkowo podczas całego cyklu BMW PGA Polska Tour prowadzona jest klasyfikacja generalna dla amatorów. Podczas każdego turnieju głównego amatorzy walczą w oddzielnym rankingu. Zwycięzca rankingu brutto oraz netto otrzyma samochód marki BMW na całe trzy miesiące!

Autor: Kasia Nieciak

Wyniki Pro-Am: https://www.pgapolska.com/files/2017_rok/Turnieje_/Rosa/RosaProAm_wyniki.pdf

Lista startowa pierwszego dnia turnieju: https://www.pgapolska.com/pl/aktualnosci/polska/lista-startowa-runda-pierwsza-amc-aviation-pga-polska

PGA Polska

PGA Polska

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni