Tanecznym krokiem nadciąga 🎣 Hosung Choi.

Hosung Choi i jego mało ortodoksyjny swing wzbudzają od pewnego czasu sporą sensację w świecie golfa. 45 – letni Koreańczyk stał się ulubieńcem mediów społecznościowych mniej więcej od czasu rozgrywanego w czerwcu prestiżowego Korean Open, gdzie z wynikiem (-5) uplasował się na dzielonej, piątej pozycji.

 

 

Nasz bohater na pewno potrafi zadziwić. Hosung wyczynia swoje piruety z gracją i ewidentnie dużym zaangażowaniem emocjonalnym. Ciekawe jest również to, że często czyni tak również na greenach. Zresztą, najlepiej popatrzeć i ocenić samemu.

 

 

Jego zamach,  określany jako „ Swing Wędkarza” poza tym, że wygląda przedziwnie, okazuje się bardzo skuteczny, przynosząc właścicielowi już cztery profesjonalne zwycięstwa. Dwa ostatnie budzą wielkie wrażenie. W 2013 roku jego łupem padł Enjoy Jakarta Indonesia PGA Championship, należący zarówno do OneAsia Tour oraz lukratywnego Japan Golf Tour.

 

 

W listopadzie 2018 roku, ponownie zwyciężył na Japan Tour, w super prestiżowym Casio World Open, pokonując między innymi takie gwiazdy jak: Y.E Yang, Yuta Ikeda, czy Ryo Ishikawa. Choi zagrał wtedy 67 uderzeń w rundzie finałowej, pokonując jednym uderzeniem Australijczyka Brendana Jonesa, w turnieju z pulą nagród opiewającą na ¥200,000,000, czyli ponad 1,800 000 $! Dało mu to awans z pozycji 351 w rankingu światowym na miejsce 209.

 

 

Po kolejnych dobrych występach, w tym w niedawnym SMBC Singapore Open, gdzie zajął dzielone miejsce dwunaste, wskoczył na pozycję 194 OWGR. Lepiej od niego zagrały takie gwiazdy jak Paul Casey, Matthew Fitzpatrick, Sergio Garcia i tylko o jedno uderzenie Davis Love III. W pokonanym polu pozostali jednak: Dru Love, Ryo Ishikawa, Yuta Ikeda, Daniel Chopra, Smylie Kaufman, czy bliski naszemu sercu Malcolm Kokociński, ubiegłoroczny zwycięzca na Asian Tour!

 

 

Sława pana Choi dała mu też zaproszenie na jeden z najbardziej prestiżowych turniejów PGA TOUR – AT&T Pebble Beach Pro-Am, gdzie zagra już od 7 lutego: „Nigdy nie wyobrażałem sobie, że nadejdzie taki dzień. Zacząłem grać w golfa jako 25-latek, po nie łatwym życiu. Zdaję sobie sprawę, że to wszystko nie mogłoby się wydarzyć, gdyby nie miłość i wsparcie moich fanów.”

Na konferencji prasowej przed Farmers Insurance Open, po wstępnych ciepłych słowach na temat technicznej poprawności swingu Koreańczyka, swoją jak zwykle brawurowo szczerą opinię w kwestii tego zaproszenia, wyraził sam Rory McIlroy, stwierdzając, że wcale nie jest pewien, czy Hosung „powinien zabierać miejsce w turnieju graczowi PGA Tour.”

Jeszcze wcześniej powstała petycja nawołująca organizatorów Waste Management Phoenix Open do zaproszenia na ich turniej słynnego Koreańczyka, którą wystosował pewien Instruktor golfa z Arizony. Mimo zebrania w bardzo krótkim czasie ponad 5000 podpisów, apel nie okazał się skuteczny.

***

Transmisje z AT&T Pebble Beach Pro-Am w Golf Channel Polska: od czwartku do niedzieli, codziennie od 21.00.
🎙️ Komentują: Krzysztof Rawa i Mateusz Kniaginin.

 

Zapraszamy! 

 

Napisała: Kasia Nieciak

 

 

 

Partnerzy oficjalni

Partnerzy wspierający