W piątek rozpoczyna się Szczecin Open!

W piątek na polu Binowo Park Golf Club rozpoczyna się turniej z serii Alior Bank PGA Polska Tour – Floating Garden Szczecin Open. Pula nagród wyniesie 30 000 zł. Partnerem tytularnym zawodów jest Alior Bank, a turnieje tej serii są najważniejszym cyklem zawodowym w Polsce. W pierwszym turnieju – Gradi Invitational by John Deere, zwyciężył Adrian Meronk, a wystartowało tam ponad 100. graczy, w tym 50. zawodowców.
Pole Golfowe Binowo Park powstało w 2000 roku na przepięknym terenie Szczecińskiego Parku Krajobrazowego. W malowniczym otoczeniu Puszczy Bukowej znajduje się 18-dołkowe pole mistrzowskie i 9-dołkowe pole treningowe.

Tradycyjnie podczas pierwszego dnia zawodów odbędzie się ProAm, w trakcie którego zawodowcy połączą siły z amatorami. Będzie to doskonała zabawa dla każdego gracza. Podczas dwóch kolejnych dni odbędzie się turniej główny o charakterze typowo sportowym, w którym amatorzy i zawodowcy będę rywalizować  w oddzielnych kategoriach. Niezmiennie amatorzy zmierzą się w formacie Strokeplay brutto oraz Strokeplay netto. Nie zabraknie również  nagród dla najlepszej kobiety i najlepszego juniora.

W tegorocznym cyklu, już po raz czwarty, amatorzy będę mieli szanse rywalizować w dodatkowej klasyfikacji generalnej. Podczas każdego turnieju z serii PGA Polska Tour będą oni walczyć w oddzielnym rankingu, a zwycięzcy otrzymają nagrodę ufundowaną przez firmę Travel&Action – pobyt oraz nielimitowaną grę w Hotelu Barcello Costa Ballena.

Dodatkowo podczas każdego ProAmu za Hole in One będzie do zdobycia pobyt w Hotelu Fairmont Ajman wraz z 5 rundami golfa w terminie 9-16 listopada.

Nagroda dla zawodowców za pierwsze miejsce wyniesie 5500 PLN, a dla amatorów PGA Polska wraz z partnerami przygotowała wyjątkowe nagrody rzeczowe. Oprócz tego przewidziane jest wiele atrakcji oraz konkursów dodatkowych. Między innymi konkurs nearest to the pin by Alior Bank, w którym nagrodą będzie konto Private Banking na rok za darmo oraz konkurs nearest to the pin by Jaguar, gdzie do zdobycia będzie Jaguar na weekend.

Partnerami wspierającymi turniej są: Jaguar, Arch Desk, Golf Garden, Travel and Action, 2XU, MMGolf, Golf Team, Srixon i Wilson.

***

W ubiegłorocznej 21. edycji turnieju zwyciężył Thomas Bosco-Cwiok, grając kolejno 71 i 69 uderzeń. Tuż za nim, ze stratą jednego uderzenia uplasował się amator – Alejandro Pedryc, tym samym zwyciężając w kategorii amatorów – strokeplay brutto. Trzecie miejsce z wynikiem -2 zdobył również amator – Jan Szmidt Jr.

Drugie miejsce wśród zawodowców zdobył reprezentant Czech – Marek Siakala, a na trzeciej pozycji uplasował się Juan Ochoa. Adrian Kaczała z najlepszym wynikiem wśród zawodowców z pierwszego dnia turnieju, zakończył walkę na czwartej pozycji wśród Pro. Trzecie miejsce w kategorii strokeplay brutto amatorów zdobył Kamil Nowak z wynikiem +7.

W klasyfikacji netto triumfował junior Tristan Kolasiński, drugie miejsce zdobył Roman Kudelnicki, na trzeciej pozycji uplasował się Bogdan Bigus.

Najlepszą kobietą w kategorii brutto została Dorota Zalewska, wśród kobiet netto zwyciężyła Amanda Majsterek. Najlepszy wynik wśród juniorek brutto uzyskała  Zofia Wójcik, a najlepszym juniorem netto został Hubert Tomczyk.

***

W turnieju ProAm udział wzięły 22 zespoły, a na wynik drużyny składały się dwa najlepsze rezultaty na dołku. Zwyciężyła drużyna Darka Bobińskiego, która uzyskała fenomenalny wynik (-29), w składzie Małgorzata Hofman, Piotr Hofman oraz Janusz Wiśniewski. Na drugim miejscu z wynikiem (-20) uplasowała się ekipa Łukasza Szadnego: Mariusz Konieczny, Piotr Tomczyk i Hubert Tomczyk. Jedno uderzenie za nimi był team Michała Wacławka: Krzysztof Kolasiński, Tristan Kolasiński oraz Sławomir Marszałek.

W turnieju ProAm nie zabrakło hole in one! Na 15. dołku, za pierwszym uderzeniem z białych tee trafił Rafał Zmysłowski, prezes stowarzyszenia Binowo Park Golf Club!