Michał Barbenda. Fot: Marek Bargenda

Michał Bargenda – na nowej drodze życia.

W ostatnią sobotę, na polu Berliner Golf Club Stolper Heide zakończyły się 4 – dniowe zawody German Junior Golf Tour Championship czyli finał niemieckiego cyklu zawodów dla juniorów. W turnieju głównym chłopców do lat 18 – zaliczanym do rankingu WAGR, wystartował też Michał „Rickie” Bargenda. Oprócz niego i czołówki niemieckich graczy w turnieju wzięli udział m.in. gracze z Danii i Islandii. Zagrał tam też jeszcze jeden Polak – Aleksander Makarewicz.

Podczas całego turnieju zawodnicy mogli cieszyć się wspaniałą słoneczną pogodą, świetnie przygotowanym polem oraz bardzo dobrą, wręcz iście niemiecką organizacją zawodów. Samo pole choć dobrze przygotowane było dość trudne: z wąskimi fairwayami upstrzonymi dużą ilością bunkrów.

Michał podczas czterech dni turnieju zagrał naprawdę solidny golf. Rundy 73 -72 – 75 -72 pozwoliły mu z wynikiem +4 zająć ostatecznie drugie miejsce,  dzielone z dwoma zawodnikami – Duńczykiem i Niemcem. Przegrał on tylko z Duńczykiem –  Frederikiem Kjettrupem, zaledwie dwoma uderzeniami.

Wart podkreślenia jest hart ducha i silna psychika „Bardżiego” w ostatnim dniu turnieju. Kiedy po ośmiu dołkach, z mało ciekawym wynikiem +4 spadł na 6 miejsce, nagle nastąpił piorunujący powrót do gry! Na kolejnych dziewięciu dołkach zagrał on nagle i niespodziewanie szybkie pięć birdie, co dało awans na drugą pozycje, którą obronił, grając para na osiemnastce.

Z kolei w turnieju dzieci do lat dwunastu wystartował Aleksander Makarewicz, który mimo, że jest zaledwie dziesięciolatkiem, zagrał w 36 – dołkowym turnieju +46 – grając z żółtych tee!

***

Dla Michała był to ostatni juniorski turniej w karierze! Dzień po turnieju odpowiedział na przygotowane specjalnie na tę okazję pytania.

* Jakie są wrażenia po Twoim ostatnim turnieju juniorskim?

„Nie mogłem sobie wymarzyć lepszego turnieju na koniec kariery juniorskiej. W końcu udało mi się zbić handicap do zera! To też mój najlepszy rezultat w czterodniowym turnieju, drugie miejsce i to wszystko – w świetnie obsadzonym, prestiżowym turnieju za granicą.”

* Jakie są Twoje kolejne plany golfowe ?

„Moje kolejne cele to wyjazd w przyszłym roku na uniwersytet w USA oraz występy w Akademickiej Pierwszej Dywizji.”

* Czy będziesz tęsknij za czasami juniorskimi?

„Pewnie wkrótce zatęsknię za tymi czasami. Na razie jednak nie mogę się doczekać wyjazdu do USA i gry w amerykańskiej lidze NCAA.”

* Jaki turniej lub wydarzenie, najbardziej zapamiętasz z czasów juniorskich?

„Ciężko mi wybrać ten jeden turniej, czy wydarzenie, które utkwiło mi szczególnie w pamięci. Na pewno będzie to: zrobienie zielonej karty u Kasi Nieciak na obozie juniorskim w Naterkach, siedem lat temu. Pierwszy trening z Jackiem Personem, pięć lat temu, dający początek bardzo udanej współpracy. Pierwszy wygrany turniej Junior TOUR Masters 2014,  z super wynikiem +2 po dwóch dniach. No i przede wszystkim – udział w the Boys Amateur Championship, który był niesamowitym doświadczeniem i na pewno najlepszym turniejem, w jakim miałem okazję grać. Na pewno nigdy nie zapomnę o żadnym z tych momentów. W każdym w nich jest coś wyjątkowego co miało spory wpływ na dotychczasowy bieg mojej kariery.”

 

#GoRickie!

***

Artykuł powstał dzięki idealnej współpracy: Marka i Michała Bargendów oraz Kasi Nieciak.

Zdjęcia: Marek Bargenda

***

Wyniki German Junior Golf Tour Championship

Więcej o Rickiem tutaj: Rickie atakuje!

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni

Partnerzy wspierający