Fot. Dorota Kozakiewicz-Lejderman

Medaliści Handicapowych Mistrzostw Polski wyłonieni!

Zakończyła się trzydniowa rywalizacja w Citi Handlowy Mistrzostwa Polski HCP, rozgrywana na trzech pomorskich polach: Postołowo, Tokary i Sierra. Zawody trwały od 3-5 sierpnia i wyłoniły mistrzów aż w siedmiu kategoriach handicapowych.

W grupie HCP do 8,0 zwycięstwo wywalczył reprezentant Sierra GC, Antoni Wierciński. Artur Dudek (Modry Las GC) i Zdzisław Smetoch (Tokary GC) zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce w tej grupie.

Triumfatorem w gronie zawodników z HCP 8,1 – 11,0 został Jakub Korniejczuk (Gorzowski KG Zawarcie). Kolejno za nim uplasowali się golfiści ze SPAR Polska GC i Binowo Park GC: Leszek Fibakiewicz i Grzegorz Ramos.

Medal dla mistrza Polski w grupie HCP 11,1 – 14,0 trafił w ręce Adama Koniecznego (Kalinowe Pola GC). Tytuł wicemistrza zdobył Tadeusz Leszczyński (Gdańsk G&CC), a podium zamknął Maciej Schefke (Tokary GC).

W kategorii handicapowej 14,1 – 17,0 pierwsze miejsce wywalczył Jakub Mroczek (Wawa GC), drugie – Marcin Szymański (Golfclub La Cote), a trzecie – Wojciech Adamczyk (SPAR Polska GC).

Andrzej Kotowski (KG Lisia Polana) został mistrzem Polski w grupie HCP 17,1 – 20,0. Na drugiej pozycji uplasowała się Zofia Woźniak (Sobienie Królewskie G&CC), a na ostatnim medalowym – Ryszard Sobolwewski (Tokary GC).

W grupie HCP 20,1 – 23,0 triumfował Artur Kazienko (Sobienie Królewskie G&CC). Natomiast Małgorzata Januszonek (Gorzowski KG Zawarcie) została pierwszą wicemistrzynią tej grupy, a Artur Mazurek (Play GC) II wicemistrzem.

Zwycięzcą ostatnie grupy HCP 23,1 – 32,0 został Miłosz Mateja (Kalinowe Pola GC). Drugie miejsce zdobył Patryk Pilarski (Sobienie Królewskie G&CC), a trzecie Tomasz Świątkowski (Gdańsk G&CC).

  • Wyniki HCP do 14.0: TUTAJ.
  • Wyniki HCP 14.1-32.0: TUTAJ.

Wyniki Citi Handlowy VIII Mistrzostwa Polski HCP (Pomorze, 3-5 sierpnia)

Grupa HCP do 8,0

  1. Antoni Wierciński (Sierra GC)
  2. Artur Dudek (Modry Las GC)
  3. Zdzisław Smetoch (Tokary GC)

Grupa HCP od 8,1 – 11,0

  1. Jakub Korniejczuk (Gorzowski KG Zawarcie).
  2. Leszek Fibakiewicz (SPAR Polska GC)
  3. Grzegorz Ramos (Binowo Park GC)

Grupa HCP od 11,1 – 14,0

  1. Adam Konieczny (Kalinowe Pola GC)
  2. Tadeusz Leszczyński (Gdańsk G&CC)
  3. Maciej Schefke (Tokary GC)

Grupa HCP od 14,1 – 17,0

  1. Jakub Mroczek (Wawa GC)
  2. Marcin Szymański (Golfclub La Cote)
  3. Wojciech Adamczyk (SPAR Polska GC)

Grupa HCP od 17,1 – 20,0

  1. Andrzej Kotowski (KG Lisia Polana) z
  2. Zofia Woźniak (Sobienie Królewskie G&CC
  3. Ryszard Sobolwewski (Tokary GC)

Grupa HCP od 20,1 – 23,0

  1. Artur Kazienko (Sobienie Królewskie G&CC)
  2. Małgorzata Januszonek (Gorzowski KG Zawarcie)
  3. Artur Mazurek (Play GC)

Grupa HCP od 23,1 – 32,0

  1. Miłosz Mateja (Kalinowe Pola GC)
  2. Patryk Pilarski (Sobienie Królewskie G&CC)
  3. Tomasz Świątkowski (Gdańsk G&CC)

 

 

Źródło: PZG

Fot. Dorota Kozakiewicz-Lejderman

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni

Partnerzy wspierający