Fot. PZG

Audi Junior Tour Masters rozstrzygnięte.

Przez trzy dni młodzi adepci golfa z całej Polski walczyli na Lisiej Polanie w turnieju podsumowującym cykl Audi Junior Tour. Podczas ceremonii wręczenia nagród w ręce uczestników trafiło 78 pucharów i 21 medali w różnych kategoriach.

Zwycięzcą klasyfikacji generalnej finałowego turnieju został 18-letni Michał Bargenda, dla którego jest to ostatni sezon w kategorii junior. Zawodnik klubu Sobienie pierwszego dnia zagrał 71 (-1), drugiego 81 (+9), a podczas finału zanotował dwa uderzenia poniżej par pola. Suma 222 uderzeń zagwarantowała mu złoty medal Audi Junior Tour Masters 2018.

Na kolejnych miejscach w kategorii łącznej stroke play brutto uplasowali się Zofia Wójcik (KG Lisia Polana) oraz Andrzej Wierzba jr. (Sobienie Królewskie G&CC), oboje z sumą 228.

W tegorocznym cyklu turniejów rozegrano cztery jednodniowe i cztery dwudniowe zawody, których zwieńczeniem był Audi Junior Tour Masters. Podobnie jak w ubiegłych latach organizacja tej części zawodów została powierzona Sławomirowi Pińskiemu, który objął pieczę nad częścią północną Polski, a także Markowi Gaikowi, w tym roku odpowiedzialnemu za przeprowadzenie turniejów cyklu na południu kraju. Trwający trzy dni warszawski finał organizował Polski Związek Golfa.

Finał zdecydował o ostatecznej klasyfikacji w całym cyklu Audi Junior Tour. Zwycięzcy każdej kategorii wiekowej otrzymali od Polskiego Związku Golfa nagrodę w wysokości 1000 zł na dofinansowanie szkolenia bądź zakupu sprzętu.

Galeria zdjęć: TUTAJ.

Wyniki:

Audi Junior Tour Masters 2018 (Lisia Polana GC, 29-31 sierpnia 2018)

Medaliści klasyfikacji generalnej (łącznej)

  1. Michał Bargenda (Sobienie Królewskie G&CC)
  2. Zofia Wójcik (KG Lisia Polana)
  3. Andrzej Wierzba jr. (Sobienie Królewskie G&CC)

Miejsca medalowe w klasyfikacji stroke play brutto

Juniorzy

  1. Michał Bargenda (Sobienie Królewskie G&CC)
  2. Andrzej Wierzba jr. (Sobienie Królewskie G&CC)
  3. David Shinto (Kalinowe Pola GC)

Juniorki

  1. Zofia Wójcik (KG Lisia Polana)
  2. Antonina Łęcka (Kalinowe Pola GC)
  3. Emilia Dobak (Sobienie Królewskie G&CC)

Juniorzy młodsi

  1. Franek Dudek (First Warsaw G&CC)
  2. Michał Jankowski (First Warsaw G&CC)
  3. Patrik Domenico Fassero Gamba (Binowo Park GC)

Juniorki młodsze

  1. Nina Olga Wojtczak (KG Lisia Polana)
  2. Anna Łęcka (Kalinowe Pola GC)
  3. Alicja Kulig (Binowo Park GC)

Młodzicy

  1. Artem Sokolov (Binowo Park GC)
  2. Konstanty Łuczak (KG Lisia Polana)
  3. Szymon Stachurski (Gradi GC)

Młodziczki

  1. Kinga Kuśmierska (Armada GC)
  2. Kleopatra Kozakiewicz (Kalinowe Pola GC)
  3. Matylda Krawczyńska (Rosa Private GC)

Chłopcy

  1. Alex Makarewicz (Binowo Park GC)
  2. Jan Pyla (Kraków Valley G&CC)
  3. Michał Gustaw (Armada GC)

Dziewczynki

  1. Julia Cebula (Aramda GC)
  2. Natasza Klimko (Kalinowe Pola GC)
  3. Martyna Staniszewska (Aramda GC)

HCP 37 – 54

  1. Olivier Bartosewicz (Binowo Park GC)
  2. Marcin Bogusz (Armada GC)
  3. Adam Maciejak (Golf Park Mikołów)

Grupy HCP oraz grupa dzieci stroke play netto

Grupa HCP od 5 do 10

  1. Michał Pigulski (Kalinowe Pola GC)
  2. Martyna Dymnicka (Toya G&CC)
  3. Łukasz Bogusz (Armada GC)

Grupa HCP od 10,1 do 15,0

  1. Alicja Milewska (Lisia Polana GC)
  2. Tristan Kolasiński (Binowo Park GC)
  3. Gustaw Kawecki (Binowo Park GC)

Grupa HCP od 15,1 do 20,0

  1. Przemysław Lis (Golf Park Józefów)
  2. Maksymilian Chachaj (Tatfort GC)
  3. Mikołaj Puła (Toya G&CC)

Grupa HCP od 20,1 do 36,0

  1. Bartosz Helmin (Sierra GC)
  2. Matthieu Lenglain (Przytok GC)
  3. Bartosz Płotecki (Binowo Park GC)

Chłopcy

  1. Wojciech Grzegorzek (Sobienie Królewskie G&CC)
  2. Karol Gil (Sobienie Królewskie G&CC)
  3. Tytus Rozwadowski (Kalinowe Pola GC)

Dziewczynki

  1. Zuzanna Krawczyńska (Rosa Private GC)
  2. Oliwia Stachurska (Gradi GC)
  3. Alicja Juraszczyk (Armada GC)

Grupa HCP od 37 do 54

  1. Kaja Leleń (Armada GC)
  2. Nel Bryła (Binowo Park GC)
  3. Stanisław Kowalczyk (KG Lisia Polana)

 Cykl Audi Junior Tour 2018

Miejsca medalowe w klasyfikacji stroke play netto

Grupa HCP od 5 do 10

  1. Franek Dudek (First Warsaw G&CC)
  2. Łukasz Bogusz (Aramda GC
  3. Michał Pigulski (Kalinowe Pola GC)

Grupa HCP od 10,1 do 15,0

  1. Artem Sokolov (Binowo
  2. Gustaw Kawecki (Binowo
  3. Alicja Milewska (KG Lisia Polana)

Grupa HCP od 15,1 do 20,0

  1. Szymon Stachurski (Gradi GC)
  2. Leon Krawczyk (KG Lisia Polana)
  3. Emil Pałyga (Armada GC)

Grupa HCP od 20,1 do 36,0

  1. Krzysztof Florczyk (Armada GC)
  2. Przemysław Kowalik (Armada GC)
  3. Matthieu Lenglain (Przytok GC)

Grupa HCP od 37 do 54

  1. Marcin Bogusz (Armada GC)
  2. Adam Maciejak (Giolf Park Mikołów)
  3. Aleksander Oksiński (Gradi GC)

Chłopcy

  1. Alex Makarewicz (Binowo Park GC)
  2. Duy Anh Mai (KG Lisia Polana)
  3. Michał Gustaw (Armada GC)

Dziewczynki

  1. Martyna Staniszewska (Armada GC)
  2. Julia Cebula (Armada GC)
  3. Malwina Cegła (Toya G&CC)

Miejsca medalowe w klasyfikacji strokeplay brutto

Juniorzy

  1. David Shinto (Kalinowe Pola GC)
  2. Grzegorz Leonardi (KG Lisia Polana)
  3. Michał Pigulski (Kalinowe Pola GC)

Juniorki

  1. Anna Grzywocz (Śląski KG)
  2. Natalia Michaś (Toya G&CC)
  3. Alicja Milewska (KG Lisia Polana)

Juniorzy młodsi

  1. Michał Jankowski (First Warsaw G&CC)
  2. Franek Dudek (First Warsaw G&CC)
  3. Łukasz Bogusz (Armada GC)

Juniorki młodsze

  1. Nina Olga Wojtczak (KG Lisia Polana)
  2. Alicja Kulig (Binowo Park GC)
  3. Nikola Horodynska (Kalinowe Pola GC)

Młodzicy

  1. Artem Sokolov (Binowo Park GC)
  2. Leon Krawczyk (KG Lisia Polana)
  3. Konstanty Łuczak (KG Lisia Polana)

Młodziczki

  1. Kinga Kuśmierska (Armada GC)
  2. Nina Pitsch (Armada GC)
  3. Kleopatra Kozakiewicz (Kalinowe Pola GC)

Chłopcy

  1. Alex Makarewicz (Binowo Park GC)
  2. Michał Gustaw (Aramda Gc)
  3. Bruno Machalica (KG Lisia Polana)

Dziewczynki

  1. Julia Cebula (armada GC)
  2. Malwina Cegła (Toya G&CC)
  3. Matylda Dziadek (Aramda GC)

HCP 37 – 54

  1. Marcin Bogusz (Aramda GC)
  2. Olivier Bartosiewicz (Binowo Park GC)
  3. Adam Maciejak (Golf Park Mikołów)

 

 

Źródło: PZG

Fot. PZG

Golfowe Newsy
Partnerzy oficjalni

Partnerzy wspierający